TCR: Homola v Thajsku takmer vyhral

Pred cestou do Thajska dostal Maťo Homola nového tímového kolegu, pretože Gregoire Demoustier opustil tím DG Sport krátko po ukončení európskej časti sezóny ešte v júli a zameral sa na relykros. Na preteky v Burirame tak tím angažoval domáceho Munkonga Sathienthirakula.

Homolu to však nijako nerozladilo a vďaka dobrej aklimatizácii, do Thajska cestoval už v pondelok, zajazdil sobotňajšiu dvakrát prerušenú kvalifikáciu na jednotku. To znamená pole position o 4 tisíciny sekundy pred Jamesom Nashom (SEAT Leon/Lukoil Craft-Bamboo) a Norbertom Micheliszom (Honda Civic/M1RA). „Som šťastný, že sa mi tu podarilo vyhrať kvalifikáciu,“ povedal v sobotu v Burirame 23-ročný rodák z Bratislavy. „Okruh vyhovuje mne aj nášmu autu, pretože na rýchlych rovinkách vieme dokonale zúročiť silný motor.“

Suverénna jazda

Homola v prvej jazde vyrazil dopredu a súperov nechal, nech za ním bojujú. Postupne svoj náskok zvyšoval až na solídnych šesť sekúnd, no v druhej polovici pretekov prišli vibrácie od prednej nápravy. Len dve kolá pred koncom napokon musel Maťo Homola doviesť svoju Astru k mechanikom, pretože ľavá predná pneumatika bola na franforce.

„Kontroloval som situáciu na čele pretekov, vôbec som netlačil, nemusel som,“ komentoval chvíle pred nešťastnou udalosťou. „V 7. kole som zacítil prvé vibrácie z prednej nápravy, nevedel som ešte, z ktorého kolesa. Zvoľnil som, lebo som nechcel riskovať. Mal som náskok, Michelisz už na mňa netlačil. Chcel som to už len doviezť do cieľa. No v predposlednom kole pri brzdení do pravotočivej zákruty to buchlo a takmer som vyletel z trate. Už som to len pomaly doviezol do boxov.“

Do druhých pretekov potom štartoval z 10. miesta a na pneumatikách, na ktorých si vyjazdil pole position. Odhodlaný bojovať však prišiel do cieľa len na 9. mieste, čo mu prinieslo aspoň dva body útechy. Spolu s piatimi z kvalifikácie si tak pripísal sedem bodov do celkového hodnotenia.

Dominovala Honda

V prvej jazde tak víťazstvo spadlo do rúk Micheliszovi, ktorý do Thajska cestoval ako záskok za zraneného Colciaga. Druhú jazdu z pole position vyhral Aurelien Panis (Honda Civic/Boutsen-Gionoin), syn bývalého pretekára F1 Oliviera Panisa pritom absolvoval v TCR International len svoj druhý víkend.

V celkovom poradí ostal na čele Attila Tassi (Honda Civic/M1RA) vďaka tretiemu a štvrtému miestu. V oboch prípadoch nechal za sebou hlavného rivala Jean-Karla Vernaya (VW Golf/Leopard WRT), v boji o titul sa udržal aj obhajca Stefano Comini (Audi A3/Comtoyou). Homola zostáva v celkovom poradí deviaty, na Gianniho Morbidelliho (VW Golf/WestCoast) sa dotiahol už na 2 body.

Seriál TCR International má pred sebou už predposledný víkend sezóny 2017 v Číne. Okruh Če-žiang pri meste Šaoxing dokončili len v roku 2016, má dĺžku iba 3,2 km, preto tu vozidlá TCR absolvujú až 19 kôl. Ich premiérový štart sa uskutoční 8. októbra, „Budem sa tam snažiť dosiahnuť na vytúžené víťazstvo,“ odkázal fanúšikom z Buriramu Maťo Homola.


GALÉRIA - 8 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ