TCR: Homola druhý v Nemecku

Dobre sa to začalo už v sobotu, kedy si Maťo s Oplom Astra vyjazdil ďalšiu pole position, hoci bez bodov. V kvalifikácii totiž skončil na desiatom mieste a to znamenalo štart do druhých pretekov z prvej pozície, pretože tam sa poradie najlepších desať obracia.

“Už na Hungaroringu pred troma týždňami sme sa presvedčili, že vieme byť rýchli aj na pomalých tratiach, ktoré nám svojou charakteristikou nevyhovujú,” rozhovoril sa po kvalifikácii Maťo Homola. “Nestačilo to na úplnú špičku, ale to už rozhoduje každý kilogram, ktoré sa ako balast za úspech rozdávajú po každom víkende. Tu sú na tom najlepšie vozidlá VW, pričom Audi sa trápilo a rýchlosť Alfy Romeo zo začiatku roka je už takmer zabudnutá. Aspoň je tá sezóna zaujímavá. A som rád, že nám sa darí napredovať.”

Víťazstvo na dosah ruky

V prvej jazde sa Homola po chybách súperov so Astrou tímu DG SPort posúval vyššie. Napokon sa mu podarilo ubrániť konečné 7. miesto pred skúseným Holanďanom van Lagenom (VW Golf/Leopard WRT). Po štarte na ojazdených pneumatikách z kvalifikácie je zisk 6 bodov do hodnotenia seriálu veľmi dobrý.

Nové pneumatiky si Maťo Homola ušetril do druhej jazdy, do ktorej štartoval z prvého miesta. Podarilo sa mu vynikajúco vyraziť a tak sa vyhol chaosu, ktorý nastal za ním. Po havárii skončilo naraz sedem jazdcov a preteky boli prerušené. Po takmer polhodinovej prestávke sa Homolovi vydaril aj reštart, pri ktorom udržal za sebou Vernaya aj Morbidelliho (VW Golf/Leopard WRT resp. WestCoast) či Llodya (SEAT Leon/Lukoil Craft-Bamboo). Svoje vedenie udržal bezchybnou jazdou až do posledného kola, kde ho Gianni Morbidelli zdolal na mieste, kde zvládol aj ostatných súperov. Maťo Homola tak prišiel do cieľa na 2. mieste.

„Keby mi pred víkendom povedali, že skončím druhý, tak to beriem,“ hovoril na tlačovej konferencii Maťo Homola. „No po tom, čo som viedol 14 kôl, som už chcel dotiahnuť túto jazdu do víťazného konca. Urobil som tam len jednu chybičku, nechal som Morbidellimu veľa miesta a on to skúsene využil. Trochu ma to mrzí, no celkovo som spokojný. Získal som 24 bodov a som späť v prvej desiatke. Takže je to všetko v poriadku a ja ďakujem všetkých fanúšikom a sponzorom za priazeň a podporu.“

Presun do Ázie

Morbidelli vyhral v Nemecku obe jazdy aj kvalifikáciu, takže si pripísal až 55 bodov a je celkovo ôsmy (77 b.) práve pred Homolom, ktorý má spolu 69 bodov. Do vedenia priebežného poradia sa vrátil Vernay o dva body pred Tassim (Honda Civic/M1RA), ktorý rovnako ako jeho tímový kolega Colciago v Nemecku nebodoval.

TCR International Series sa v stredu začne presúvať do Ázie na záver sezóny. Preteky na okruhu Buriram v Thajsku sú naplánované až na 3. septembra.


GALÉRIA - 8 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ