Sygic Car Navigation: Kde tankovať lacnejšie?

V telefóne mi pípla notifikácia: dostupná aktualizácia pre Sygic Car Navigation na najnovšiu verziu 15.5.0. Stratený bývam často a táto appka ma už neraz vytiahla zo zablúdenia, držím ju tak vždy aktuálnu. Navyše som bol zvedavý aj na možnosť zobrazenia ceny paliva na čerpacích staniciach. Pár centov v cenách pohonných hmôt dokáže dlhodobo spraviť nemalý rozdiel, hlavne pri vysokom nájazde kilometrov a veľkom množstve spáleného paliva.

Update priniesol do menu nastavení aplikácie novú položku „Ceny pohonných hmôt“, v ktorej treba zakliknúť, či tankujeme benzín, naftu, LPG alebo CNG. Ceny vybranej položky sa potom zobrazujú pri čerpacích staniciach v bodoch záujmu (POI). Údaje o cene získava aplikácia z online databázy, pre správne fungovanie je preto potrebné mobilné pripojenie k internetu. O aktualizáciu cien v reálnom čase sa stará spoločnosť OPIS (Oil Price Information Service) a môžem potvrdiť, že ceny na testovacej trase boli aktuálne.

Databáza čerpacích staníc je aktualizovaná spolu s mapami, medzi bodmi záujmu obsiahnuté všetky významnejšie pumpy aj mnohé menšie zariadenia. Hľadanie lacnejšieho tankovania je jednoduché ako celá navigácia Sygic. Keďže cena je vždy uvedená pri POI, dá sa tá najlepšia nájsť ľahko buď v okolí vozidla, alebo na zvolenej trase. Stačí si potom už len vybrať tú s najnižšou uvedenou cenovkou a navždy sa zbaviť situácie, kedy sa po pár kilometroch po natankovaní plnej nádrže popri ceste objavila stanica s lacnejším palivom.


GALÉRIA - 6 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ