Stärke: Zmeňte si starý Boxster na moderný Speedster

Zohnať Porsche Speedster nie je ľahká úloha. Problémom je už len nájsť schopný exmemplár verzie roadster odvodenej od 356, ale aj zaplatiť zaň. Exkluzívny minimalistický automobil vyrábaný v rokoch 1954 až 1958 totiž značne nabral na cene, ktorá sa dnes na trhu bežne pohybuje v státisícoch. Americká firma Stärke Speedster z Arizony ponúka zaujímavé riešenie: prinesiete im Porsche Boxster a oni z neho spravia evolúciu Speedsteru, označenú 357 Speedster.

Darcovským autom musí byť Boxster z rokov 1997 až 2012, ktorý v dielni odstroja a postavia na jeho základe auto pripomínajúce starý Speedster. Veľkosťou zostane samozrejme ako darca orgánov, Stärke sa v podstate nechytá ani pohonného ústrojenstva. Karoséria so zaobleným dizajnom, kruhové svetlomety a kolesá zapadnuté do karosérie však jasne odkazujú na pôvodný model a výsledok vyzerá naozaj úchvatne.

Vďaka zachovaniu pohonu a techniky sa netreba obávať o dostupnosť náhradných dielcov. Pod retro kabátom tak možno mať moderné šasi, výkonný motor a napríklad aj automatickú prevodovku a klimatizáciu či navigáciu. Okrem základného modelu CS (Classic Series), ktorý začína na cene 59 950 dolárov (bez darcovského auta), ponúka aj športovejšiu verziu Outlaw za 79 950 USD, za 149 950 dolárov dokonca Speedster s výkonnejším motorom XR57 (375 koní), nastaviteľným podvozkom Bilstein a karosériou z uhlíkových vlákien.

Retro mixované s moderným štýlom vládne aj v interiéri. Súčasťou kúpneho procesu je individualizácia a výber materiálov a farieb interiéru a exteriéru, zvoliť si možno v podstate všetko presne podľa želania. Od začiatku procesu transformácie po finálny výsledok to firme trvá údajne okolo 120 dní.


GALÉRIA - 20 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ