Slovakia Ring: Víkend ťažkých váh

Preteky ťahačov doslova pripomínajú slony v porceláne. Predstavte si WTCC či TCR, ale tak štyrikrát väčšie a s motorom, ktorý by utiahol aj celý vlak. Počas víkendu si ich môžete vychutnať v akcii hneď štyrikrát, v sobotu aj v nedeľu sa idú dve osemkolové bodované jazdy, každý deň má aj samostatnú kvalifikáciu. Na štart sa postaví 15 monštier, ktoré poriadne potrápia asfalt aj okolie okruhu Slovakia Ring.

Radový šesťvalec s objemom 12,5 litra poháňa pretekový špeciál BuggyraRadový šesťvalec s objemom 12,5 litra poháňa pretekový špeciál Buggyra Buggyra International Racing

Každý ťahač váži 5,3 tony, napriek tomu zrýchli z 0 na 100 km/h do piatich sekúnd, maximum 160 km/h je limitované predpismi. Motor s maximálnym objemom 13 litrov preplňuje jedno turbodúchadlo, výkonové parametre sú približne 1 200 koní a 5 500 Nm. Hoci musia mať sériový základ, sú to čistokrvné pretekové špeciály, ktoré sa technikou vyrovnajú bežným pretekovým automobilom. Šampionát sa jazdí na deviatich okruhoch, medzi nimi aj Red Bull Ring, Nurburgring, Hungaroring, Le Mans Bugatti či český Most. Slovakia Ring je štvrtým víkendom sezóny, ktorej dominuje Adam Lacko z českého tímu Buggyra (Freightliner). Vyhral zatiaľ polovicu pretekov v tejto sezóne a v celkovom hodnotení má náskok 46 bodov pred Nemkou Steffi Halm na MANe. Ďalšími značkami v poli sú Iveco, Mercedes-Benz a Scania.

Adam Lacko, BuggyraAdam Lacko, Buggyra Buggyra International Racing

Spolu s ETRC sa na Slovakia Ringu predstavia aj športové automobily v GT4 European Series - Northern Cup. Tento seriál organizuje SRO, ktorá zastrešuje aj Blancpain GT. V rámci kategórie GT4 môžete vidieť napríklad Porsche Cayman, McLaren 570S, KTM X-Bow, Maserati Gran Turismo či Aston Martin Vantage. Pôjdu sa dve jazdy po 60 minút. Na trati sa ďalej ukážu aj šampionáty FIA Swift Cup Europe (Suzuki Swift) a Kia Lotos Race (Kia Picanto).

Bohatý bude aj sprievodný program mimo okruhu. Aj tu budú dominovať ťažké váhy na Truck Show so spanilou jazdou. Tím Buggyra prinesie aj svoju off-roadovú Tatru z Rely Dakar a pozrieť si budete môcť tiež zbierku vojenskej techniky, ktorá sa pri Slovakia Ringu utešene rozrastá. Na piatok a sobotu večer je pripravená hudobná produkcia a šteklivé vystúpenia Miss Mokré tričko či Sexy myčka. Nebude chýbať tiež autogramiáda jazdcov, atrakcie pre deti, pretekové simulátory. Otvorené bude tiež Centrum bezpečnej jazdy a off-roadový areál.


GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ