Škoda: Vstup do slovenského motoršportu

Škoda Slovakia Motorsport vďaka podpore spoločnosti Škoda Auto Slovensko a spolupráci s tímom Styllex motorsport bude pretekať na najúspešnejšom súťažnom automobile svojej kategórie Škoda Fabia R5. Nový tím sa plánuje zúčastniť aj na vybraných podujatiach juniorských Majstrovstiev Európy U28.

„Som veľmi rád, že Škoda Auto Slovensko ako dlhoročný, silný partner slovenského hokeja a cyklistiky otvára nový pilier svojich sponzorských aktivít. Vzhľadom na históriu našej značky, ako aj na aktuálne úspechy v medzinárodnom motoršporte, považujeme podporu slovenského motoršportu za logický krok. Som presvedčený, že spojenie najlepšieho súťažného špeciálu vo svojej kategórii a talentovaného jazdca Martina Kočiho v novom tíme nám prinesie nejedno víťazstvo a na konci roka budeme spoločne oslavovať úspešnú premiérovú sezónu.,“ povedal Ing. Marek Růžička, konateľ spoločnosti Škoda Auto Slovensko.

„Partnerstvo vnímame ako spojenie dvoch silných spoločností. Spoločné úsilie tvorí predpoklad na dosiahnutie vynikajúcich výsledkov, ktoré nám pomôžu posilniť pozíciu značky a zároveň aj nášho tímu v motoristickom športe. Som presvedčený, že naša spolupráca bude úspešná a pre všetky strany prínosná. Naša nová FABIA R5 je na rally sezónu perfektne pripravená a celý náš tím sa teší na jej štart,“ povedal Michal Koči, konateľ spoločnosti Styllex motorsport a manažér tímu Škoda Slovakia Motorsport.

Posádka Koči/Mozner ml. bude v tejto sezóne bojovať o titul Majstra Slovenska v rally. Fanúšikovia motoristického športu na Slovensku tak nový tím uvidia už 13. – 14. apríla 2018 na štarte Rally Prešov. Následne bude štartovať na všetkých ďalších pretekoch seriálu MSR v rally 2018: 25. – 26. mája Rallye Tatry, 15. – 16. júna Rally Hustopeče, 13. – 14. júla Rally Lubeník, 31. augusta – 1. septembra Rally Trebišov a záverečným podujatím bude Rally Košice, ktoré sa uskutoční 19. – 21. októbra. Martin Koči so spolujazdcom Filipom Schovánkom budú zároveň súťažiť aj na vybraných podujatiach juniorských Majstrovstiev Európy kategórie U28.

 

 


  • škoda,

GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ