Škoda Rapid: Xenóny a konektivita

Vizuálne zmeny treba hľadať na svetlách, konkrétne na hmlovkách či zadných svetlách. Novým prvkom výbavy sú bixenónové svetlá (sesterský SEAT Toledo má LED) v kombinácii s LED na denné svietenie. Rapid teraz disponuje aj asistentom diaľkových svetiel.

Interiérové zmeny obsahujú nové prístroje, upravený ovládací panel klimatizácie či nové obklady. Info-zábavný systém bol obohatený o wifi prístupový bod a možnosť telefonickej asistencie cez zabudovanú SIM kartu (Care Connect). Tiesňový hovor je v prípade núdze aktivovaný automaticky, stlačením tlačidla vodič získa pomoc so servisom. S aplikáciou Škoda Connect App je možné auto skontrolovať na diaľku či prednastaviť cieľ navigácie. Vzadu pribudli dve USB zásuvky na nabíjanie.

Novým základným motorom je 1.0 TSI, teda litrový preplňovaný trojvalec. Dosahuje výkon buď 70 alebo 81 kW. Oproti odchádzajúcemu 1.2 TSI je o 10 kg ľahší a výrobca uvádza kombinovanú spotrebu 4,4 resp. 4,5 l/100 km. Trojvalec sa zaobíde bez vyvažovacieho hriadeľa a k jeho zaujímavým prvkom patrí olejové čerpadlo s plynulou reguláciou výkonu či medzichladič stlačeného vzduchu integrovaný do nasávacieho potrubia.


GALÉRIA - 6 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ