Škoda Rapid: Vylepšená reinkarnácia

Automobilka Škoda pekne pomaly modernizuje. Nedávno prišiel (už bestseller) Kodiaq, vynovila Octaviu, onedlho tu máme Karoq. Ale ešte predtým prišiel čas na Rapid a Rapid Spaceback. Zmeny som si skúmavo pozrel v okolí Frankfurtu nad Mohanom.

               Na rozdiel od väčšej Octavie sa „refreš“ optickej stránky Rapidu dotkol v podstate len minimálne. Decentné nové svetlomety osadené aj pásom denného svietenia môžu byť osadené bi-xenónovými výbojkami. Zadné svetlomety majú dizajn s výrazným „C“. Interiérové vylepšenia sa sústredili na konektivitu a drobnôstky s tým spojené, ako wifi na palube, možnosť priameho spojenia s ústredňou tiesňového volania, ale aj so servisom. Mnohé prvky sú však v príplatkových balíčkoch a obmedzené na stupeň výbavy.

               Mňa ale najviac potešila novinka pod kapotou – motor 1,0 TSI. Nie som prívrženec trojvalcov, ale v Golf-e ma celkom príjemne prekvapil. Od jeho implantácie do ľahkého Rapid-u som mal veľké očakávania. Preto som si aj na krátku jazdu vybral to najlepšie, výbavu Monte Carlo v Rapide Spaceback. Veľké panoramatická strecha okamžite v slnečnom dni urobila krásnu atmosféru. Podobne aj fantastické sedadlá a športovejší volant. Sedadlá síce nemajú tradičné ružicové ovládanie sklápania ale pákové, ale nevadilo mi to. Naozaj som sa príjemne cítil. Ani klepot trojvalca ma neprekvapil ani neohlušil. Nie je síce tak dobre utlmený ako vo väčšom a drahšom koncernovom súrodencovi, ale Rapid je aj o dosť ľahší. Po kilometroch jazdy som ale pochopil, že Škoda nie je Volkswagen. Žiaľ. Motor má síce rovnaké parametre, ale do otáčok sa mu veľmi nechcelo. Ako keby bol niečom neviditeľným brzdený. Skúsim ale veriť tomu, že to bolo zapríčinené odstupňovaním prevodovky – jazdil som so šesťstupňovým manuálom.

               Inak ponuka motorov zostala zachovaná. Ceny pre Rapid začínajú od 12 640 resp. 12 340 € za Rapid Spaceback s motorom 1,0 TSI (70 kW). Vzhľadom na priestorovú ponuku a jemné vylepšenia je sa na čo tešiť.


  • rapid,škoda,

GALÉRIA - 15 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ