Škoda Octavia: Štvrtá generácia populárneho modelu je tu!!!

Načo dlhé slová? Aj v Oktagon zápase storočia bolo po dvoch minútach po zápase (😉). Štvrtá generácia prináša toto:

- Narástla. Je s 4 689 mm o 19 mm dlhšia (Combi + 22 mm), širšia o 15 mm. Objem batožinového priestoru narástol o 30 l na 640 l (Combi) resp. na 600 l + 10 l).

- V štandardne má LED svetlomety , LED technológiu využívajú aj spätné, brzdové a zadné hmlové svetlá.

- Disky kolies môžu mať priemer až 19“

- Po novom sú ponúkané farby karosérie čierna Crystal, modrá Lava a modrá Titan. Paket Chrom je súčasťou výbavového stupňa Style.

- Nový dvojramenný volant môže byť na želanie vyhrievaný, multifunkčná verzia ponúka ovládanie celkovo 14 rôznych funkcií pomocou nových tlačidiel a otočných ovládačov. Novo navrhnutá prístrojová doska s veľkou, samostatne stojacou, centrálnou obrazovkou je rozdelená do niekoľkých horizontálnych úrovní.

- Novinkou je nové ambientné LED osvetlenie, ktoré jednou z desiatich farieb nepriamo osvetľuje predné dvere a prístrojovú dosku. Zvoliť je možné aj predvolené svetelné módy.

- Po prvýkrát sú vo vozidle značky Škoda na želanie ponúkané ergonomické sedadlá s masážnou funkciou. Vrcholná verzia ergonomických sedadiel, ktorá sa môže pochváliť pečaťou kvality organizácie AGR (Aktion Gesunder Rücken e.V - kampaň za zdravšie chrbty), ponúka aj funkciu ventilácie.

- Absolútnou novinkou je na želanie dodávaný head-up displej, ktorý premieta dôležité informácie ako napríklad aktuálnu rýchlosť jazdy, navigačné inštrukcie, rozpoznané dopravné značky alebo aktivované asistenčné systémy priamo na čelné sklo.

- Súčasťou štandardnej výbavy je v závislosti od zvoleného výbavového stupňa aj Virtuálny Kokpit s displejom vo veľkosti 10,25" a aj dvojzónová klimatizácia Climatronic. Prvýkrát ponúka Octavia na želanie trojzónovú klimatizáciu Climatronic. Čelné sklo môže byť na želanie vyhrievané.

- KESSY- bezkľúčový systém otvárania a štartovania, ktorý je ponúkaný na želanie, je možné teraz použiť pre všetky štyri dvere. Elektrické ovládanie všetkých okien a elektromechanická parkovacia brzda sú súčasťou štandardnej výbavy.

- Nová Octavia je vôbec prvým modelom automobilky, ktorý ponúka ovládanie automatickej prevodovky DSG systémom shift-by-wire (voľba jazdného režimu prebieha elektronicky, miesto známeho voliča sa v stredovej konzole nachádza nový ovládací modul s malým prepínačom, ktorým vodič volí jazdné režimy, a ďalej tlačidlo parkovacieho módu).

- Na želanie sú ponúkané inovatívne full LED Matrix svetlomety, ktoré umožňujú mať neustále rozsvietené diaľkové svetlá bez toho, aby boli oslepení ostatní vodiči. V ponuke sú aj full LED zadné svetlá s osvetlenými kryštalickými prvkami a dynamickými smerovými svetlami.

- Po prvýkrát je k dispozícii Asistent vyhýbania, Asistent pre odbočovanie, Varovanie pri vystupovaní z vozidla, či Varovanie pred lokálnym dopravným obmedzením. Na želanie bude k dispozícii systém Area View, Asisten zmeny jazdného pruhu (Side Assist) a prediktívnym adaptívnym tempomatom, ktorý spolu s vylepšenými verziami Rozpoznávania dopravných značiek a Asistentom stráženia jazdného pruhu (Lane Assist), systémom Traffic Jam Assist a Emergency Assist tvoria komplexný systém Travel Assist. Funkcia Detekcia rúk umožňuje sledovať, či má vodič ruky na volante. V prípade nehody chráni cestujúcich až 9 airbagov, vrátane kolenného airbagu vodiča, ktorý je súčasťou štandardnej výbavy alebo zadných bočných airbagov, ktoré sú ponúkané na želanie.

- Prvýkrát je ponúkaný plug-in hybridný model Octavia iV, kombinujúci benzínový motor, elektromotor a prevodovku DSG. Vylepšené benzínové motory sú z časti vybavené modernou mild-hybridnou technológiou. Naftové motory novej generácie Evo vypúšťajú až o 80 % menej oxidov dusíka. Výkonové spektrum siaha od 81 kW (110 k) až po 150 kW (204 k).

- Octavia ponúka štyri infotainment systémy s displejmi od 8,25" do 10". Infotainment systémy je možné čiastočne ovládať gestami alebo pomocou Škoda digitálnej asistentky Laura. Vrcholný infotainment systém Columbus umožňuje tiež po prvý raz zobrazenie mapy navigácie v inom priblížení ako vylepšený, užívateľsky prívetivejší Virtuálny Kokpit s displejom vo veľkosti 10,25". Túto novú funkciu je možné ovládať pomocou inovatívnej dotykovej lišty pod displejom infotainment systému, ktorou je možné regulovať aj hlasitosť.

- Skvelý zvuk zaisťuje akusticky vyladený interiér a nový Sound System Canton, ktorý je ponúkaný na želanie.

- Úplne novým prvkom Simply Clever je komfortné plniace hrdlo, ktoré pri vozidlách vybavených naftovým motorom umožňuje tankovanie kvapaliny AdBlue aj pištoľou určenou pre nákladné vozidlá. Na zadnej strane operadiel predných sedadiel majú cestujúci vzadu po prvýkrát k dispozícii dve odkladacie vrecká pre mobilné telefóny. Combi prvýkrát ponúka na želanie paket pre spanie (pre zadné sedadlá). Nové tieniace rolety pre zadné bočné sklá poskytujú lepšiu ochranu pred slnkom. Octavia zase ponúka multifunkčné vrecko pod krytom batožinového priestoru. Novinkou je odkladacia schránka v predných dverách s dáždnikom alebo metličkou na sneh. Rovnako po prvý raz je k dispozícii integrovaný lievik v uzávere nádržky ostrekovačov čelného skla.


  • octavia,škoda,

GALÉRIA - 30 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ