Škoda Citigo: Plastika pre najmenšieho

Podobne je to aj s najmenším modelom Škoda. Citogo je, ale to je asi všetko. Na cestách ho veľmi nevidieť. Facelift však priniesol celkom viditeľné zmeny. Minimálne v rozmeroch. Citigo narástlo do dĺžky o 34 mm na 3 597 mm. Ostatné vonkajšie rozmery ostali nezmenené. Medzi zaujímavé a aj potrebné hodnoty patrí objem batožinového priestoru. Základných 251 litrov sa dá zväčšiť až na 951 l. Facelift ponechal tri stupne výbav Active, Ambition a Style, no bude aj jedinečné Monte Carlo.

Keby sa náhodou predsa len niekto chcel „spárať“ v detailoch, tak je vpredu prepracovaná kapota, maska chladiča, nárazník a pozmenené hmlové svetlomety. Zatmavené zadné skupinové svetlomety sú teraz k dispozícii aj pre výbavu Ambition. Od výbavy Ambition je k dispozícii ColourConcept so strechou a krytmi spätných zrkadiel v bielej alebo čiernej farbe, aj predné LED svetlomety na denné svietenie. Ponuka možností individualizácie je doplnená o nové pätnásťpalcové kolesá z ľahkých zliatin v striebornej a antracitovej kombinácii pre výbavu Style a nový odtieň laku vo farbe zelená Kiwi.

Aj tu je Simply Clever

K množstvu Simply Clever detailov patrí napríklad dáždnik pod sedadlom spolujazdca, rad odkladacích a úložných priestorov, držiak na nápoje alebo smartfón, háčik na tašku v priehradke pred sedadlom spolujazdca alebo praktická sieťka v batožinovom priestore.

Paletu motorov tvoria tri moderné trojvalce - dva benzínové a jeden s úpravou pre prevádzku na zemný plyn alebo benzín. Základným je 1,0 MPI s výkonom 44 kW, za ním totožný s výkonom 55 kW. Variant 1,0 G-TEC má výkon 50 kW

Štart objednávok inovovaného Citigo začne v apríli, prvé automobily prídu k zákazníkom začiatkom júna tohto roku.


  • citigo,škoda,

GALÉRIA - 4 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ