Shifting Gears: Bye, bye Fast N 'Loud

Nehovorím, že som jej dokonalý fanúšik, ale rád som ju sledoval. A trošku závidel možnosti úprav vo veľkej Amerike. Hlavnými aktérmi boli (trošku namyslený a jemne arogantný) Richard Rawlings a (mechanik) Aaron Kaufman. Ťažko povedať, čo sa (naozaj) na pozadí udialo, ale Aaron sa v decembri 2016 rozhodol z relácie odísť. Lenže ako to vo veľkom svete býva, chuť niečo stavať a prestavovať bola silnejšia a Aaron oznámil návrat na obrazovky, ale vo svojom projekte Zmena rýchlosti s Aaronom Kaufman (Shifting Gears with Aaron Kaufman).

Richardovi s Aaronom sa v spolupráci s Discovery pred 13 rokmi podarilo vytvoriť kultový sériu. Z Gas Monkey Garage spoločnými silami vybudovali medzinárodne známu značku a úspech slávi aj tematický bar a reštaurácia Gas Monkey Garage N 'Grill, ktorej je Richard Rawlings majiteľom. Gas Monkey sa ale do budúcnosti bude musieť zaobísť bez hlavného staviteľa a realizátora myšlienok. Dôvodom bola Kaufmanova túžba po sebarealizácii a vlastnom podnikaní, ktoré by pre neho bolo väčšou srdcovkou. Pri prestavbách automobilov možno pôsobili ako nerozluční kumpáni, zdanie ale môže klamať. Sami priznali, že išlo skôr o zväzok z rozumu než priateľstvo, zato naplnené vzájomným rešpektom k práci a ku schopnostiam toho druhého. Avšak na životnej ceste sprevádza každého z nich iná filozofia.

"Nebolo to žiadne prekvapenie. Vyjadroval som sa v tomto duchu pomerne nahlas už nejakú dobu, takže to bola skôr otázka času, "povedal Aaron k svojmu odchodu v rozhovore pre Star Telegram. Konflikt medzi podnikateľským zámerom a kreatívnou prácou začal byť dlhodobo neudržateľný. Nešlo síce o bolestivý rozchod po taliansky, obaja si navzájom prajú úspech v budúcej kariére, ale ďalšia potenciálna spolupráca je vraj teraz veľmi nepravdepodobná. Aaronův odkaz v Gas Monkey Garage však pretrváva aj naďalej, čo si uvedomuje aj sám Richard: "Z môjho pohľadu vďaka nemu jednoducho staviame lepšie autá, než sme boli schopní kedykoľvek predtým."

Richard Rawlings ďalej maká na svojom projekte a teší sa z čerstvých nápadov svojich nových konštruktérov, Aaron s podobným zápalom vkladá všetku energiu do vlastného podnikania. Ambíciou jeho garáže Arclight Fabrication nie je nájsť ojazdené auto, vyšperkovať ho a potom predať, ako sme boli zvyknutí. Tu je šéfom a má hlavné slovo. Navyše disponuje tímom zostaveným z geniálnych konštruktérov a mechanikov. Misia je jasná - nastoliť renesanciu veľkých pick-up-ov a terénnych áut. So zmenou štýlu prichádza aj obmena schémy - nové projekty budú rozprestreté do trojdielneho „seriálu“ - návrh, vyhotovenie a záťažová skúška.

Veľmi som zvedavý, čo z toho nakoniec vylezie. Aaron mi príde, že autá má naozaj rád, kdežto Richard je skôr len obchodník.

 

 


  • Shifting Gears,

GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ