Shell: Vylepšené palivá

 „Máme pred sebou najväčšiu technologickú inováciu v zložení palív a zároveň výrazný míľnik v histórii nášho výskumu. Historicky prvýkrát sme v jednom momente zmodernizovali celé portfólio benzínových aj naftových palív,“ povedal Jan Čapský, riaditeľ prevádzky čerpacích staníc Shell v Českej republike a na Slovensku.

Po novom všetky palivá Shell obsahujú novú Dynaflex technológiu, ktorá pomáha čistiť a chrániť kľúčové komponenty motora, akými sú sacie ventily alebo vstrekovače, od škodlivých usadenín. Technológia použitá v benzínoch Shell V-Power sa zameriava na hlavné faktory ovplyvňujúce účinnosť motora a jeho výkon - trenie a usadeniny. Benzín obsahuje 3x viac čistiacich a trenie znižujúcich zložiek v porovnaní so základným palivom FuelSave Natural 95. Nová technológia prináša o 20 % viac čistiacich molekúl oproti predchádzajúcej generácii benzínového paliva pod označením Shell V-Power Nitro+. Nová nafta V-Power Diesel pomáha obnoviť výkon motora tým, že odstraňuje už vzniknuté usadeniny.

Palivá Shell V-Power, a aj ich najnovšia generácia, sú vyvíjané v spolupráci s legendárnym tímom Formuly 1, Scuderia Ferrari. Zaujímavosťou je, že palivo, ktoré poháňa monoposty má na 99 % rovnaké zloženie s palivom Shell V-Power Racing 100, ktoré je bežne dostupné na čerpacích staniciach. Kvalita nového benzínu Shell V-Power 95 bola potvrdená aj nezávislým testom. Spoločnosť Shell Slovakia ho realizovala prostredníctvom laboratórií SGS. Počas testu boli sledované čistiace vlastnosti nového paliva na modernom motore 1,4 TSI s priamym vstrekovaním. Test preukázal výrazný čistiaci účinok benzínu. Do testu vstupoval motor so zanesenými dýzami vstrekovačov. Pri následnom spotrebovaní 120 litrov benzínu sa podarilo znížiť zanesenie a skrátiť dĺžku vstreku o 37 %.


GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ