SEAT: V novej generácii hra so svetlom

Ešte v roku 2012, keď mala premiéru tretia generácia, bol SEAT Leon prvým automobilom, ktorý priniesol technológiu full LED do masového segmentu nižšej strednej triedy. Špecializované dizajnové a konštrukčné tímy SEAT teraz pozdvihli osvetľovaciu technológiu bestsellera značky na novú úroveň aby akcentovali nové výrazové prostriedky dizajnu.

Nový Leon bude mať vpredu adaptívne reflektory full LED, ktoré svojou intenzitou a presným rozdelením svetelných lúčov dokážu osvetliť aj najtmavšie cesty. Na zadnej časti sú zadné skupinové svetlá z LED vzájomne spojené svietiacim pásom, prebiehajúcim po celej šírke dverí batožinového priestoru. Po odomknutí vozidla osvetlenie vytvorí nápadnú show na uvítanie.

Okrem toho bude mať nový SEAT Leon aj dynamické zadné smerové svetlá, ktoré výraznejšie signalizujú plánovanú zmenu smeru jazdy iným účastníkom premávky, čím prispievajú k zvýšeniu bezpečnosti.

No ešte pred štartom cesty špeciálne uvítacie osvetlenie po odomknutí vozidla premieta na zem vedľa vozidla slovo „Hola!“, čím vytvára ďalší ” prvok svetelného dizajnu.

„Vyspelá osvetľovacia technológia je kľúčom k umocneniu dizajnu vozidla. V novej generácii modelu SEAT Leon sme využili osvetlenie na ďalšie zvýraznenie jeho silného charakteru,“ povedal Alejandro Mesonero-Romanos, riaditeľ dizajnu značky SEAT. „Vnútri obklopujúce náladové osvetlenie posúva nový Leon na novú úroveň funkčnosti a estetiky.“

Keď sa usadíte v kabíne nového modelu SEAT Leon, jeho inovatívna koncepcia vnútorného osvetlenia umocní zážitok z jazdy v noci náladovým osvetlením z LED, ktoré prebieha ako neprerušený pás po celej šírke prístrojového panelu a plynulo prechádza do dverí.

SEAT Leon štvrtej generácie bude mať premiéru 28. januára 2020.

 

 


  • leon,seat,

GALÉRIA - 2 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ