SEAT Tarraco: Emócia pod rúškom SUV

Nič to. Dosť bolo žiaľu, SEAT Tarraco je jednoducho tu. Model, pomenovaný po stredomorskom antickom meste Tarragona. Meno Tarraco bolo vybrané verejným hlasovaním, na ktorom sa v záverečnej fáze ankety #SEATseekingName zúčastnilo vyše 140 000  fanúšikov značky SEAT z celého sveta (pokojne si sa mohol zapojiť aj ty).  

A povedzme si to takto, že Tarraco má po technickej stránke pár koncernových predchodcov. Takže neprekvapí fakt, že môže byť aj sedemmiestny v dvoch verziách vybavenia Style a Xcellence, aj s adaptívnym podvozkom DCC (Dynamic Chassis Control). Inak je vpredu klasický McPherson, vzadu viacprvkové zavesenie.

Základným benzínovým motorom je štvorvalec 1,5 TSI s výkonom 110 kW, ktorý sa montuje so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a poháňa predné kolesá. Väčší benzínový motor 2,0 TSI s výkonom 140 kW sa štandardne kombinuje so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG a systémom pohonu všetkých kolies 4Drive. Rovnaké výkony ako benzínové motory majú aj dve verzie turbodiesla 2,0 TDI. Základná je na výber buď so 6-stupňovou manuálnou prevodovkou a pohonom predných kolies alebo so 7-stupňovou prevodovkou DSG a pohonom všetkých kolies 4Drive. Verzia s výkonom 140 kW sa montuje výlučne s prevodovkou DSG a pohonom 4Drive. Neskôr prídu aj alternatívne pohonné agregáty.

Tarraco bude k dispozícii v 8 rozličných farbách - Dark Camouflage, Oryx White, Reflex Silver, Atlantic Blue, Indium Grey, Titanium Beige, Deep Black a Urano Grey.

Ako reakciu na čoraz širšiu digitalizáciu súčasného života má Tarraco digitálny združený prístroj Digital Cockpit s uhlopriečkou 26,0 cm (10,25 palca), zobrazujúci dôležité informácie podľa preferencií vodiča a veľký odsadený displej systému infotainmentu s uhlopriečkou 20,3 cm (8 palcov) v hornej časti prístrojového panelu, ktorý môže využívať aj spolujazdec pre funkcie digitálnej konektivity. SEAT Tarraco bude zároveň prvým modelom značky vybaveným systémom infotainmentom s ovládaním gestami (systém Navigation Plus).


GALÉRIA - 12 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ