SEAT: Takto sa reštauruje 60-ročná legenda

Automobil, ktorý vtedy postavil Španielsko na kolesá, oslavuje tento rok 60. výročie od začiatku výroby. A ako lepšie sa dá pripomenúť minulosť, než si ju ukázať naživo v prítomnosti? SEAT 600 je vystavený na autosalóne v Barcelone po kompletnej renovácii. Pri práci sa musel 30-členný tím vysporiadať s niekoľkými výzvami.

Rozobratie auta a ručná renovácia jednotlivých dielov zabrala asi 1 500 hodín. Jednou z najväčších výziev bolo nájsť viac ako 1000 originálnych dielov, ktoré boli vymenené.

Tvorcovia sa rozhodli pre kabriolet SEAT 600, ktorý bol postavený v roku 1965 a kúpil ho súkromný človek. Stál 25 rokov a vyžadoval si mnoho elektronickej a mechanickej práce.

O výber farieb a materiálov sa staral špeciálny dizajnérsky tím SEATu nazvaný Colour&Trim. Cieľom bolo dosiahnuť moderný dizajn, ale s rešpektom voči jedinečnosti modelu 600.Na lakovanie sa použilo 15 litrov modro-sivej farby. Práve tento odtieň je podľa šéfa tímu Colour&Trim trendy a súčasne pripomína úplne prvé „šesťstovky“, ktoré sa vyrobili.

Pre automobil bolo vyrobených 50 metrov exkluzívnej látky s pepitovým vzorom kombinujúcim čiernu a bielu, verne odkazujúcim na minulé časy.

Ručne ovládaná posuvná strecha je medzi jednotlivými dielcami dominantou, bol ručne reštaurovaná. Tlačidlo klaksónu a volant sú pôvodné. Vedúci projektu Ángel Lahoz si výsledok pochvaľuje: „vo finále je takmer lepší ako ten, ktorý vychádzal pôvodne z továrne.“ Pri toľkej detailnej práci ani nemôžeme namietať. Kto neverí, môže sa ísť na vystavené auto pozrieť do Barcelony. 


GALÉRIA - 8 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ