SEAT: Rozkazuj mi!

Niektorí si hovoríme stará škola. Keď chcem v aute pridať hlasitosť, tak niečo otočím, potlačím alebo šuchnem na správnom mieste. Gestikulovať sa mi nechce ani náhodou – raz mi dokonca fotograf sediaci vedľa mňa ukázaním miesta na fotenie (ľavá ruka mu vystrelila doľava a „tam choď“) vypol autorádio (v BMW 7). Príkazy, ak by mašinka pracovala rýchlo, sa mi zdajú rozumnejšie riešenie (smrteľného) problému ovládania.

SEAT bude prvou automobilovou značkou v Európe, ktorá integruje hlasovú službu Amazon Alexa do svojich vozidiel. Služba bude dostupná od konca tohto roka v modeloch Leon a Ateca, a od roku 2018 v modeloch Ibiza, Arona a novom veľkom SUV. Vodičovi (čiže nám) bude poskytovať najvyspelejšiu konektivitu. Alexa má vyše 20 000 zručností (učenlivá) vďaka otvorenému systému, ktorý motivuje vývojárov kontinuálne rozširovať a zdokonaľovať jej schopnosti. 

Amazon Alexa umožní vodičom používať hlasové povely na optimalizáciu svojho času stráveného v automobile - pomocou nej môže spravovať osobnú agendu, vyhľadávať skladby a body záujmu, počúvať online správy v reálnom čase alebo nájsť najbližšieho autorizovaného predajcu, a to všetko chránené striktným protokolom na ochranu súkromia. Alexa bude dostupná v anglickom a nemeckom jazyku, čo sú zatiaľ dva jazyky, ktoré systém podporuje.


GALÉRIA - 1 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ