SEAT Ibiza: Razantná zmena

Nová generácia dáva hold sviežosti a dynamike. Dosť bolo úzkych pohľadov. Šírka totiž narástla až o 87 mm (a s ňou aj rozchod predných a zadných kolies), ostatné vonkajšie rozmery sa zmenili zanedbateľne. Až na rázvor, ktorý sa predĺžil o 95 mm na 2 564 mm. Základný objem batožinového priestoru narástol na 355 l (+ 63 l).

Takmer známe motory 

Základnou pohonnou jednotkou bude benzínový trojvalec 1,0 TSI v dvoch verziách s výkonom 70 a 85 kW. Koncom roka 2017 v ponuke pribudne úplne nový štvorvalec 1,5 TSI s výkonom 110 kW. Úsporný štvorvalcový turbodiesel 1,6 TDI bude na výber v troch výkonových modifikáciách s 59, 70 a 85 kW  Motory do výkonu 70 kW vrátane majú štandardne päťstupňovú manuálnu prevodovku, pri výkonnejších agregátoch sa montuje šesťstupňová. Na želanie bude pre vybrané motory k dispozícii sedemstupňová prevodovka DSG.

Štyri verzie vybavenia

Nová Ibiza sa bude predávať v štyroch líniách vybavenia. Základná má opäť označenie Reference a prostredná Style. Najvyššie verzie majú označenie FR a Xcellence. Verzia FR ma tradične výrazne športový charakter. Prvky vybavenia sú zamerané na zvýšenie jazdnej dynamiky a pôžitku z jazdy. K tomu pristupujú exkluzívne prvky dizajnu ako špeciálny predný nárazník, difúzor v zadnom nárazníku a čierny dizajnový komplet (black pack) na karosérii. Nové verzia Xcellence má osloviť zákazníkov hľadajúcich sofistikovanejší a exkluzívnejší dizajn v kombinácii s komfortnejším a inovatívnejším funkčným vybavením.

Príjemné maličkosti

V interiéri patrí k atraktívnym prvkom priehradka na smartfón s bezkontaktným indukčným nabíjaním a bezdrôtovým pripojením telefónu na vonkajšiu anténu vozidla so zosilňovačom signálu GSM. Z hľadiska konektivity je SEAT Ibiza jedným z mála automobilov, poskytujúcim veľmi slušnú konektivitu - Apple Car Play, Android Auto a Mirror Link. Absolútnou novinkou je partnerstvo s trendovou značkou Beats Audio. Špeciálnym ozvučovací systémom využíva osemkanálový zosilňovač s celkovým výkonom 300 W, doplnený digitálnym akustickým procesorom (DSP), napájajúci sústavu siedmich reproduktorov vrátane subwoofera.

Ako mnohé ostatné novinky, aj SEAT Ibiza sa naplno predstaví na ženevskom autosalóne.

 


GALÉRIA - 7 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ