SEAT Ibiza a Arona: ...hovoria tomu Digital Cockpit

Na progresívnosti je super to, že priekopnícke technológie sa časom dostanú aj do normálnych modelov. Najmä bezpečnostné prvky si pomaly prehryzli cestu do bežných automobilov. Donedávna však digitálne zobrazovanie údajov pred vodičom bolo doménou veľkých a luxusných modelov. Bola vyslovene prestížnou záležitosťou. Na druhú stranu, niekto spočítal, že v podstate ide o ekonomicky rozumnejšie riešenie, ako nejaké „budíky“ s ručičkami, takže použitie „digitálu“ je nielen prestížnou ale aj peňažne úspornou vecou.

               Dosť však bolo prázdneho „plácania“, hor sa na realitu. SEAT možnosti digitálneho zobrazovania začal v Leone a Atece, po novom už aj v menšej Arone a Ibize. Analógové ručičky v „kapličke“ pred vodičom nahradil 10,25“ displej s niekoľkými zobrazovacími režimami stlačením tlačidla View na volante:

- Klasický, čiže ako keby nahradzujúci analógové ukazovatele, ako je rýchlomer a otáčkomer, medzi ktorými je možné zobraziť ďalšie dáta vrátane navigačných informácií, hudby, telefónu, údajov palubného počítača a podobne.

- Dynamický režim zobrazuje vo väčšom aktuálne potrebné informácie. Stačí sa dostať pri navigovaní ku križovatke, alebo niekto zavolá. Jednoducho maximalizuje potrebné.

- Flexibilný je zameraný na individuálne preferencie vodiča, ktorý si pokojne môže vybrať analógové zobrazovanie, no s vyskakujúcimi oknami. Tento režim sa dá uložiť aj do užívateľského profilu (naraz sa dajú uložiť tri).


GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ