SEAT Ateca FR: Očakávaný predvoj

Bolo len otázkou času, kedy najvyšší stupeň vybavenia Xcellence doplní športové FR (opačným postupom bola doplnená ponuka aj Leonu). Obe výbavy sú na rovnakej cenovej úrovni, FR je ale tradične riešená výrazne športovejšie. Od Xcellence sa líši logom FR na maske chladiča a dverách batožinového priestoru. Ďalším rozlišovacím znakom sú čierne pozdĺžne lišty strešného nosiča a rámy bočných okien. Maska chladiča je v lesklej čiernej farbe, nárazníky sú lakované vo farbe karosérie aj v spodnej časti, rovnako ako lemy blatníkov a obklady prahov karosérie. Reflektory do hmly z LED majú špeciálny dizajn FR.

Súčasťou FR sú aj 19-palcové disky kolies z ľahkej zliatiny s pneumatikami 245/40 R19 a zadný spojler vo farbe karosérie. Aj zadný nárazník má špeciálny dizajn FR a tiež je lakovaný vo farbe karosérie.

V interiéri upútajú hliníkové dekoračné lišty na prahoch s logom FR - logo sa opakuje aj na multifunkčnom koženom športovom volante. Športové predné sedadlá sú štandardne potiahnuté alcantarou, na želanie kožené poťahy. Bez ohľadu na použité poťahy majú sedadlá červené prešívanie, rovnako ako volant a hlavica radiacej páky. Nechýbajú hliníkové pedále a čierny strop.

Pod prednou kapotou sú uložené dvojlitre TDI a TSI s výkonmi 110 kW (150 k) a 140 kW (190 k) v kombinácii s manuálnou prevodovkou alebo dvojspojkovou prevodovkou DSG, na želanie aj s pohonom všetkých kolies 4Drive. K dispozícii sú aj tlmiče pruženia DCC s elektronickou reguláciou charakteristiky a progresívne riadenie.


  • ateca,fr,seat,

GALÉRIA - 4 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ