SEAT Ibiza: ... a párty sa začína

Áno, už sa „to“ môže. Dlho očakávaná úplne novučičká generácia sa už dá bez problémov objednať alebo aspoň pozrieť u predajcov. „Nová“ v prípade Ibizy naberá aj úplne nový rozmer. Je postavená na modulárnej platforme MQB A0, čo má za následok zväčšenie vonkajších a aj vnútorných rozmerov – dĺžka 4 059 x šírka 1 780 x výška 1 444 mm, rázvor 2 664 mm. Najväčší medzigeneračný rozdiel je v šírke, až + 87 mm (vďaka tomu sú predné sedadlá širšie o 42 mm, prejedanie sa môže začať), a v rázvore (+ 95 mm).

Ponuka motorov je ale relatívne „úzka“. Benzínový základ má objem liter a výkon 55 kW. Ďalej pokračujú objemovo totožné preplňované trojvalce s výkonmi 70 a 85 kW. Benzínovým vrcholom je motor 1,5 TSI ACT (vypínanie valcov) s výkonom 110 kW určený pre verziu FR (Cupra zrejme nebude). Ak sa nájdu nejakí naftoví „šialenci“, môžu siahnuť po motore 1,6 TDI s výkonom 59, 70 alebo 85 kW.

Okrem rôznych špecifických výbavových balíkov by som vyzdvihol pár „pikošiek“ ako špičkové audio BEATS (6x repro + subwoofer), dvojzónovú automatickú klimatizáciu, adaptívny tempomat či špičkové bezpečnostné prvky. A aj fakt, že na vrchole sú dve rovnocenné výbavy: športová FR a Xcellence zameraná na štýl.

Aktuálne SEAT ponúka pre model Ibiza aj výrazné cenové „vylepšenia“, ktoré sa aj odrazili na základnej cene 9 990 €. Za Ibizu 1,0 TSI (70 kW) vo výbave Style (druhý stupeň) si potenciálny majiteľ musí pripraviť od 12 110 €.

V blízkej budúcnosti chystáme aj redakčný test – verzia 1,0 TSI (70 kW) vo výbave Xcellence (aj s BEATS Audio).


  • ibiza,seat,

GALÉRIA - 5 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ