SEAT a Ducati: Vášnivá tradícia

Nielen to ich ale spája. Je ním hlavne vášeň pre súťaženie a inovácie vo svete, kedy nesprávna reakcia môže znamenať nielen neúspech, ale aj smrť. SEAT aj Ducati spája dokonca aj veľmi slušná zbierka klenotov. Sprievodcami míľnikov oboch spoločností sa stali páni Livio Lodi (Ducati) a Isidre López (SEAT), kurátori a ochrancovia svojich zbierok. V budove A122 sa nachádza 263 krásnych automobilov s dominantným „S“ v znaku. V tomto pozoruhodnom stánku sa predstavili aj najznámejšie kúsky talianskej legendy, ako napríklad prvý pretekársky motocykel 125 Desmo GP alebo Desmosedici GP07, s ktorým Casey Stoner vyhral majstrovstvá sveta v roku 2007.

               Obe značky majú aj slušnú bilanciu úspechov v motoršportovom svete. Od roku 1970 SEAT Sport vyhral dva šampionáty World Touring Car (2008 a 2009), je držiteľom viac ako 25 titulov v rally šampionátoch. Ducati súťaží v MotoGP 14 rokov. Vyhralo 33 pretekov, 24 sezón v majstrovstvách sveta Superbike, 17 titulov medzi značkami. V roku 2007 tím vyhral s austrálskym pretekárom Casey Stonerom za riadidlami majstrovstvá sveta MotoGP.

               Taktiež sa zúčastnili niekoľkých legendárnych pretekov. SEAT 124 Group 4 skončil na stupňoch víťazov v nezabudnuteľnej Rally Montecarlo 1977 a Ducati 900 vyhralo 24 hodín Montjuic v roku 1980, jeden z najviac vyčerpávajúcich mestských pretekov v histórii motocyklového športu.


  • ducati,seat,

GALÉRIA - 17 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ