Rolls-Royce: Wraith a rockové legendy

Týchto deväť Rollsov vzniklo v rámci kolekcie Inspired by Music. Každé z nich zdobí odkaz konkrétneho hudobníka, jeho podpis pri soške Spirit of Ecstasy a tiež motív britskej vlajky na C-stĺpiku, základom je rovnaká medená metalíza Lyric Copper. Autá budú dostupné pre zberateľov, ktorých automobilka individuálne osloví a časť z predajnej ceny každého z nich pôjde na charitu. Automobilka zatiaľ odhalila a oznámila len sedem mien, do plného počtu tak chýbajú ešte dva Wraithy.

Z každého auta vznikne len jeden kusZ každého auta vznikne len jeden kus

Roger Daltrey (The Who) a Tommy

Frontman The Who ako jediný navrhol dve autá. Prvé je inšpirované ním samotným a zdobia ho motívy z histórie kapely. Medzi nimi nájdete logo umiestnené v hodinách a vyšité medzi zadnými operadlami. Krídla dverí majú vygravírované texty skladieb Join Together a I Can See for Miles. Hlavové opierky sú podpísané Daltreym a ich zadná strana odkazuje na zvyk deštrukvie nástrojov na záver koncertov.

Druhé auto vzniklo v spolupráci s Mikeom McInnerneym, ktorý navrhol obal albumu Tommy. Majiteľ ho bude môcť obdivovať na prednej kapote. Odkazom na jeho modrú farbu je modrá linka sledujúca let vtáčika. Vizuálne motívy pokračujú na hlavových opierkach, v zadnej časti je dvojfarebný motív inšpirovaný skladbou Pinball Wizard. Na krídlach dverí je vygravírovaný text Tommy Can You Hear Me a Listening to You/See Me.

Ray Davies (The Kinks)

Na dverách tohto auta si môžete prečítať texty skladieb Shangri-la a Drivin’ napísane Daviesovou rukou. V interiéri nechýba logo skupiny a tiež Daviesov podpis. Dáždniky zdobí citát  „When it’s raining on a sunny afternoon, in the summer time.“ (Keď prší počas slnečného popoludnia, v lete) zo skladby Sunny afternoon.

George Martin (The Beatles)

Auto navrhol Giles Martin, skladateľ a producent a syn Georgea Martina. Producent legendárnej skupiny bol Paulom McCartneym označený za jej piateho člena. Zadnú časť kabíny zdobí zoznam 30 najväčších hitov, na hlavových opierkach potom nájdete jeho podpis. Dvere nesú citát “The recording is not what one hears, but what one must make others hear.” (Nahrávka nie je to, čo človek počuje, ale čo človek musí prinútiť počúvať iných.) a tiež ručne písaný aranžmán skladby Yesterday.

Shirley Bassey

Jediné auto venované dáme bude mať na dverách texty jej skladieb I Am What I Am a Big Spender. Hlavové opierky inšpiroval obal jej albumu Get The Party Started, motív diamantu vzadu a zlatá soška Spirit of Ecstasy odkazujú na skladby Diamonds are Forever a Goldfinger z rovnomenných „bondoviek“, pripomeniem ešte jej tretiu Moonraker.

Status Quo

Dizajn si zobral na starosť Francis Rossi, hlavný spevák a gitarista. Využil na ňom motívy svojej jedinečnej zeleno-bielej gitary Fender Telecaster a tiež bielo-čiernej rovnakej gitay svojho kolegu Ricka Parfitta. Tieto zdobia hlavové opierky. Vzadu je silueta štvorice Status Quo inšpirovaná obalom albumu Hello! a na dverách sú texty Caroline a Don’t Drive My Car.

Francis RossiFrancis Rossi

Ronnie Wood

Gitarista a maliar hral s The Rolling Stones či Faces, auto však venoval svojej sólovej kariére. Na hlavových opierkach je jeho podpis a na dvere umiestnil text skladby I Gotta See z albumu I Feel Like Playing. Jeho obal si sám namaľoval a zdobí zadnú časť kabíny.

Na predstavení v Londýne sa zúčasnili aj Nick Mason, Francis Rossi, Giles Martin (dizajnér Rolls-Royce) a Roger DaltreyNa predstavení v Londýne sa zúčasnili aj Nick Mason, Francis Rossi, Giles Martin (dizajnér Rolls-Royce) a Roger Daltrey


GALÉRIA - 32 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ