Rezvani Tank: Najdrsnejší off-road na svete

Tak ako už takmer všetky automobilky, aj Rezvani Motors, známa svojimi extrémnymi športovými modelmi, uviedla aj SUV. A to nie je o nič menej extrémne ako superšporty tejto americkej značky z Kalifornie, práve naopak. Označenie Tank je úplne na mieste, radenie medzi SUV až tak nie, samotný výrobca ho klasifikuje ako TUV (Tactical Urban Vehicle).

Dizajn je jasne inšpirovaný vo vojenskej technike, ale celkovo pôsobí ako armádny stroj z budúcnosti. Tvary sú pritom prísne podmienené funkcii. Malé previsy zlepšujú priechodnosť terénom, kabína s malými oknami zase poskytuje lepšiu ochranu posádke. Ešte vyšší stupeň ochrany zaručuje balík balistickej ochrany, zahŕňajúci kevlarové brnenie, nepriestrelné sklá, run-flat pneumatiky pre vojenské účely a prídavnú ochranu podlahy, palivovej nádrže a chladiča.

Pre lepší komfort nastupovania sa zadné dvere otvárajú opačne, s pántmi na zadnom stĺpiku v štýle „suicide doors“. Napriek drsnému exteriéru má interiér ponúknuť luxus a modernú výbavu: v doplnkových balíčkoch nechýba kožené čalúnenie, klimatizácia, head-up display a 7,9-palcový moderný displej infotainmentu. Úplnou špecialitou je termokamera pre nočné videnie.

Pod kapotou poriadneho amerického auta nemôže byť nič iné ako V8, Tank je poháňaný 6,4 litrovým agregátom s výkonom 373 kW (500 koní) a krútiacim momentom 583 Nm, pohon všetkých kolies je samozrejmosťou. Na zlepšenie terénnych schopností ponúka výrobca ešte dve voliteľné konfigurácie podvozku so silnejšími nápravami, nastaviteľnými tlmičmi a vyššou svetlou výškou. Rezvani Tank začína na cene 178 000 dolárov.


GALÉRIA - 20 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ