Renault F1 Team: Veľké odhodlanie do novej sezóny

Renault sa do súťaže vrátil ako továrenský tím v roku 2016 a každú sezónu zaznamenal výrazný pokrok. Minuloročnú sezónu skončil na štvrtej pozícii v pohári konštruktérov. V tohtoročnej budú bojové farby stajne Renault F1 Team hájiť piloti Nico Hülkenberg a Daniel Ricciardo.

Jérôme Stoll, prezident Renault Sport Racing: "V Renaulte máme silnú vášeň k motoristickému športu. Naša história v F1 pokračuje nepretržite už viac ako 40 rokov. Formula 1 je prehliadkou, predstavením, zábavou, ale je aj najvyššou úrovňou v motoristickom športe. Vášeň pre Formulu 1 je metaforou bojovného ducha, odhodlanosti, odolnosti, ale aj pokrok vďaka neobmedzeným inováciám, ktoré inšpirujú tento šport. Ale táto vášeň musí byť zmiernená zdravou dávkou reality. F1 má zmysel pre Renault - je to laboratórium pre našu budúcu technológiu sériových vozidiel - ako vidieť na novom označení motora - Renault E-Tech 19. Byť súčasťou F1 je pre nás veľmi vzrušujúce obdobie."

Od návratu do F1 pred tromi rokmi Renault investuje do svojich technických zariadení v Enstone vo Veľkej Británií a Viry-Châtillone vo Francúzsku. V Enstone sa tým výrazne zvýšil výrobný potenciál so zdokonalenými obrábacími strojmi, vrátane dvoch nových strojov Breton, aerodynamického tunelu, dynamometru pre testovanie prevodoviek, rozšírenej dizajnovej kancelárií a najmodernejšieho operačného centra. Počet zamestnancov sa od roku 2016 taktiež zvýšil o približne 50%. V meste Viry bol práve spustený novo zrekonštruovaný dynamometer, ktorý sa počas celej sezóny bude používať na vývoj pohonnej jednotky. Nedávno začal ambiciózny stavebný program na umiestnenie nových pracovísk pre montáž motorov, oddelenia spoľahlivosti a oddelenia automatizovaných skladov, ktorý má byť dokončený v budúcom roku.

Nico Hülkenberg sa angažuje v tíme Renault už tri sezóny. " Keď som prišiel, infraštruktúra bola stále mladá, odvtedy sme dosiahli značný pokrok. Chcem zo seba dostať to najlepšie a maximalizovať potenciál tímu a auta. Dôležité je, že ako tím urobíme veľký krok vpred a budeme pracovať ešte dôslednejšie. Chceme, aby trend pokračoval smerom nahor a udržal si svoj vývoj."

Austrálsky Daniel Ricciardo štartuje v Renault F1 Team-e prvú sezónu. "Renault má masívnu históriu v motoristickom športe, takže byť súčasťou ďalšieho kroku ich cesty vo Formule 1 je pre mňa vzrušujúca výzva. Som tu, aby som pracoval na trati a išiel čo najrýchlejšie, ale rád by som priniesol do tímu viac energie. Chcel by som vložiť energiu do každého kroku všetkých z nás, nakoľko to je súčasťou mojej práce a tiež mojej povahy. Stavím sa, že dokážem tím prinútiť k tomu, aby pracoval ešte o kúsok tvrdšie, vynaložil väčšie úsilie a spojil všetkých dokopy. Chcel by som byť katalyzátorom (ešte že nie filtrom pevných častíc 😊) pozitívnej energie."


GALÉRIA - 8 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ