Rally Radosti: Úspešný prvý ročník

„Sme radi, že aj napriek dovolenkovým obdobiam sa konečne podarilo vyzbierané peniaze odovzdať a že ich onkologické centrá môžu konečne začať využívať,“ uviedol Michal Krajčír za občianske združenie Rally Radosti. „Chcel by som ešte raz poďakovať všetkým, ktorí prispeli na náš transparentný účet, zapojili sa do Rally Radosti alebo osobne prispeli do kasičky, ktorá cestovala s nami po slovenských námestiach. Veríme, že aj vďaka tomuto príspevku budú mať onkologické centrá financie na potrebné vybavenie pre svoj chod či pre malých pacientov. Návšteva a osobné odovzdávanie poukazov v nás len umocnilo potrebu pomáhať a pokračovať v nastolenom tempe. Aj preto sme sa rozhodli, že pomedzi veľké podujatia Rally Radosti, ktoré sa budú opakovať každoročne, budeme uskutočňovať takzvané Mikro Rally Radosti, ktorými sa budeme snažiť pomôcť a urobiť radosť jednotlivcom či menším skupinám chorých detičiek“, dodal Michal.

„Vo svete, kde sú ľudia a kultúry čoraz viac prepojení a v dôsledku toho čelia novým spoločenským výzvam, je dôležitejšie než kedykoľvek predtým, aby globálne spoločnosti aktívne prijali sociálnu zodpovednosť. Cielená a udržateľná angažovanosť je preto neoddeliteľnou súčasťou identity BMW ako spoločnosti,“ vysvetlil Milan Stupka, vedúci korporátnej komunikácie spoločnosti BMW Slovenská republika. „Mysli globálne, konaj lokálne. Aj preto sme radi podporili vznikajúcu myšlienku novotvoriacej sa automobilovej komunity okolo OZ Rally Radosti. Komunity, ktorá má spoločnú vášeň a radosť pre technologicky vyspelé stroje vo svojich garážach a cez istú formu mobility pomáha deťom v ich dôležitom kroku života.“

Charitatívna jazda Rally Radosti sa uskutočnila od 7. do 9. júna 2019, počas ktorej bolo možné prispievať na transparentný účet zbierky občianskeho združenia, osobne do kasy alebo účasťou v kolóne tridsiatich športových automobilov, ktoré spoločne prešli sedem námestí veľkých miest. Celkovo sa vyzbieralo 5 tisíc eur, ktoré boli rozdelené a odovzdané detským onkologickým centrám v Bratislave, Banskej Bystrici a v Košiciach. Tento ročník bol zasvätený pomoci detičkám s onkologickým ochorením, no organizátori plánujú v budúcnosti pomôcť deťom aj s inými ochoreniami.  „Budúci ročník, ktorý už momentálne plánujeme, pridáme viac zastávok, aby sa vyzbieralo ešte viac peňazí. Okrem toho máme v pláne sa poradiť s odborníkmi a vybrať na ďalší ročník skupinu detí s iným ochorením, ktoré taktiež potrebujú pomôcť a potešiť. Radi by sme to takto do budúcna striedali, aby sa postupne dostalo našej pomoci každému, kto ju potrebuje,“ vysvetlil Peter Jakabovič, predseda OZ Rally Radosti.

Termín a detaily druhého ročníka Rally Radosti oznámia organizátori začiatkom budúceho roka, dovtedy plánujú pomáhať jednotlivcom či vybraným skupinám chorých detí prostredníctvom menších podujatí, tzv. Mikro Rally Radosti.


  • charita,rally,

GALÉRIA - 14 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ