Racing'n'Roll: Oslava automobilových pretekov v obraze

Koncom roku 2016 vyšla veľkolepá fotografická publikácia Racing'n'Roll. Autor, známy český fotograf a komentátor motoristických podujatí, Martin Straka umožňuje cez svoje snímky nahliadnuť do zákulisia automobilového športu. Jeho fotografie nie sú iba o samotných pretekoch, ale zachytávajú celkovú atmosféru, rozprávajú príbehy. Tieto príbehy poodhaľuje autor čiastočne obrazom, čiastočne slovom – prostredníctvom krátkych glos.

„Vďaka ponuke vydavateľstva Slovart mi pred očami prebehol celý môj život na pretekoch. Tak som ho dal do jednej jedinej knihy. Je to mozaika fotografií a príbehov naprieč československým a svetovým motošportom. Najstaršia snímka je z roku 1981… Veľký priestor má aj moja láska Le Mans, rovnako ako udalosti z okruhov v Brne, v Moste a tiež zo Slovakia Ringu. V knihe sú veľké svetové mená rovnako ako ľudia takzvane bez mena. Všetkých však spája jedno – vášeň s názvom motošport. Príbehy sú osobné, všetko je prežité v tej nádhernej tenzii, ktorú na pretekloch vždy cítim. Dramatické havárie, portréty, víťazstvá, porážky...“ popisuje knihu jej autor.

Martin Straka je fotoreportér, televízny komentátor a novinár. Komentuje na rôznych televíznych staniciach od roku 2005 (24h Le Mans & WEC, IndyCar, Blancpain GT Series…), jeho hlas znie na Masarykovom okruhu v Brne a na Slovakia Ringu od roku 2013. Jeho fotografie získali rôzne ocenenia, napríklad Zlaté oko za najlepšiu motoristickú fotografiu v Českej republike v roku 2007 alebo Zvláštnu cenu Katovíc v rokoch 2011 a 2015.


GALÉRIA - 7 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ