Porsche: Stovka áut na bratislavskom hrade.

Porsche, povedz si to nahlas! Porsche má neskutočnú charizmu, cveng aj auru chuti jazdiť, zdolávať zákruty a užiť si každý centimeter asfaltu. Aj keď ono sa výrazne mení a smeruje (možno) do veľkej ekologickej priepasti, stále produkuje autá, pre ktoré sa oplatí šetriť (😊). A keď už nie šetriť, aspoň si ich pozrieť pekne pohromade. Napríklad na bratislavskom hrade.

PORSCHE SPORTSCAR TOGETHER DAY sa koná pri príležitosti 70. narodenín prvého sériovo vyrábaného automobilu Porsche 356. Organizátorom sa pritom podarilo nemožné – na Bratislavskom hrade návštevníci uvidia aj repliku legendárneho modelu Speedster 356. Okrem toho diváci začujú naživo zaburácať množstvo ďalších kúskov, medzi ktorými nebudú chýbať 911 GT2 RS, 911 R, 918 Spyder, 911 GT3 RS, 911 GT3, 911/964 RS, 911/993 Turbo a mnoho ďalších.

Porsche nie je zábava (len) bohatých

Klub Porsche Fans Slovakia vznikol aj s cieľom dostať značku Porsche bližšie k verejnosti. Priblížiť Porsche nie ako symbol bohatstva, ale dedičstva, konštrukčnej súťaživosti a precíznosti či nadčasového dizajnu. Spojiť nadšencov a majiteľov s budúcimi majiteľmi, mechanikmi či skúsenými jazdcami. Aj preto podujatie nie je určené len pre majiteľov automobilov Porsche, ale aj pre širokú verejnosť. Automobily Porsche si môže každý zblízka obzrieť a podiskutovať s majiteľmi o ich prevádzke či servise. Komu bije srdce pre nemeckú precíznosť a chcel by mať jeden klenot s logom Porsche vo svojej garáži, stačí si prísť dobre obzrieť Porsche 924. Nenápadný model pomaly, ale isto naberá na hodnote ako väčšina youngtimerov Porsche a váš môže byť už za sedemtisíc eur.

Semináre a prednášky pre nadšencov

Ďalším špeciálnym prekvapením tohto ročníka je spojenie s importérom , ktorý pomohol program obohatiť. Už teraz sa môžete tešiť na semináre v chill out zone, kde sa dozviete zaujímavosti z histórie automobilky, informácie o najnovších technológiách ,či seminár s diskusiou či je dobre investovať do starších modelov Porsche. Náročných čakajú rozhovory so zaujímavými osobnosťami zo sveta motoršportu a vedomostné kvízy o zaujímavé ceny.

Autá zo šiestich krajín

Medzinárodný charakter podujatia potvrdzuje aj fakt, že minulý rok usporiadateľ Porsche Fans Slovakia zorganizoval dva medzinárodné zrazy automobilov Porsche. V Piešťanoch a Bratislave sa okrem majiteľov áut zo Slovenska a Českej republiky stretli aj nadšenci a majitelia áut Porsche z Maďarska, Rakúska, Švajčiarska a Poľska.

Praktické informácie pre návštevníkov:

PORSCHE SPORTSCAR TOGETHER DAY

sobota,  9. júna 2018 od 9:00 do 15:00 hod.

Bratislavský hrad, Námestie Alexandra Dubčeka 1, 812 80 Bratislava 1

Majitelia automobilov Porsche sa môžu zúčastniť so svojím automobilom prostredníctvom registrácie na offce@porschefans.sk (uzávierka registrácie je 8. júna 2018)

Verejnosť má vstup bezplatný

Pre najmenších je v areáli k dispozícii detské ihrisko.


  • porsche,

GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ