Porsche: Oslava na hrade

Klub Porsche Fans Slovakia sa poriadne hecol. Pri príležitosti 70. narodenín prvého sériovo vyrábaného automobilu Porsche 356 usporiadal nádherné stretnutie majiteľov a fanúšikov automobilky pod názvom PORSCHE SPORTSCAR TOGETHER DAY.

Chrobák v hlave

               Je takmer všeobecne známe, že Porsche 356 bol technicky odvodený od pôvodného VW Chrobáka (Beelte). Je to presne tak známa informácia, ako fakt, že pod oboma projektami je podpísaný Ferdinand Porsche.

Zaujímavé je, že oba modely sa aj výrazne zapísali do automobilovej histórie – Chrobák neuveriteľnou produkciou, 356tka šialenými súčasnými cenami (😊). Isté však je, že charizma Porsche 356 pretrvala až do dneška. Preto mala výrazné miesto na piedestáli aj počas stretnutia.

Lightspeed Classic

               Zabudni sa Singer Porsche, spoločnosť Lightspeed Classic tu bola s totožnou myšlienkou o kúsok skôr. Dokonalá jazdecká myšlienka má za cieľ modernizovať staršie kúsky pri zachovaní ľahkosti a fenomenálneho ovládania. Bez vzduchom chladeného šesťvalcového boxer-a by to ale nešlo. V top úprave ponúka z objemu 3,8 litra cca 250 kW, čo pri hmotnosti pohybujúcej sa okolo 1 200 kg je viac ako dosť. Ako nám povedal zakladateľ a majiteľ spoločnosti, Slovák Peter Vazal, ročná produkcia upravených Porsche sú tri úplne exkluzívne kúsky.

               Sny si treba plniť. Vlastniť Porsche (samozrejme 911, nemyslím tým necharakternú Panameru alebo Cayenne) je životnou métou nejedného fanúšika športových a jazdecky podmanivých automobilov. Aj ja mám podobné sny presahujúce hranicu 100k €, ale uspokojil by som sa aj s pomaly objavovaným (a trošku historicky zatracovaným) modelom Porsche 944.

               Na záver by som sa chcel poďakovať usporiadateľom za veľmi príjemne strávený deň. Teším sa na budúcoročné stretnutie.


GALÉRIA - 42 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ