Porsche Drive – Stelvio: Portrét legendárneho priesmyku

Horské cesty v alpských prejazdoch cez masívne kopce patria k zázrakom histórie dopravnej architektúry. Postavené nad zrázmi, z ktorých sa zakrúti hlava, tiahnu sa cesty medzi skalami až do mrazivých výšin. Spájajú ľudí a ponúkajú ohromné výhľady na krajinu okolo. Medzi tie najlepšie patrí nepochybne taliansky priechod Stelvio.

Prevýšenie 2 757 metrov a 48 zákrut poskytnú maximálny zážitok z jazdy. Stelvio navrhol a postavil (samozrejme s pomocou mnohých robotníkov) Carlo Donegani v 19. storočí na príkaz uhorskej monarchie a má tak bohatú históriu. Dodnes však patrí medzi tie najlepšie šoférske cesty na svete, neunikol tak pozornosti značky Porsche.

Fotograf Stefan Bogner and autor Jan Karl Baedeker v novej knihe “Porsche Drive – Stelvio” prinášajú vizuálne atraktívny a unikátny pohľad na priesmyk Stelvio. Na viac ako 300 stranách detailne dokumentujú všetky aspekty horského priechodu a zobrazujú ich v podobe fotografií, príbehov a rozhovorov.

Do knihy prispeli alpskí historici, architekti, ako aj nadšení jazdci Porsche, ktorí rozoberajú cestu zákrutu po zákrute. Nakoniec snáď čitateľa aj inšpirujú k návšteve, Baedeker and Bogner preto pridali aj tipy na zaujímavé miesta, ktoré treba navštíviť. Kniha “Porsche Drive – Stelvio” je tak bohatým praktickým sprievodcom aj vynikajúcim tipom na vianočný darček pre fanúšikov automobilov Porsche. Kniha bude publikovaná 14. októbra a bude sa dať kúpiť napríklad cez Amazon.


GALÉRIA - 20 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ