Porsche 911 GT3: Úprimný prístup

S hodnotou 7 minút 12,7 sekundy je aktuálne Porsche 911 GT3 celkom výrazne za Lamborghini Huracan Performante, ktoré sa hrdí aktuálne najlepším časom 6:52,01. Na druhej strane medzigeneračné zlepšenie pre najostrejšie Porsche dostupné pre bežnú premávku predstavuje 12,3 sekundy.

V správe ma však zaujalo čosi celkom iné. Porsche totiž uviedlo, že auto išlo na okruh s úplne sériovou špecifikáciou a všetko prebiehalo pod dohľadom notára. A keď píšem že úplne sériové, tak aj vrátane pneumatík Michelin Sport Cup 2 N1. Práve pneumatiky sú tým citlivým miestom, ako píše kolega Rejlek vo svojom komentári. Aby som nezabudol, vonku bolo 8 °C, teplota vozovky bola 14 °C a pilot Lars Kern zhodnotil ako ideálne podmienky.

Aktuálnej generácii 911 GT3 okrem už spomenutých pneumatík určite pomohlo aj riadenie kolies zadnej nápravy, špičková prevodovka PDK so siedmimi prevodmi či dnes už atypický vysokootáčkový atmosférický motor. „Keď dokážete rýchlo jazdiť na Norschleife, tak dokážete jazdiť rýchlo kdekoľvek na svete,“ povedal Frank-Steffen Walliser, viceprezident pre motoršport a vozidlá GT v Porsche. Ja som však viac zvedavý, či tento trend úprimnosti budú nasledovať aj ďalšie značky. Lamborghini, McLaren, Nissan, Honda, Renault,... čo vy na to?


GALÉRIA - 1 obrázkov

1 KOMENTÁR

  1. Vilo Malina| 05.05.2017 21:48

    tlieskam Porsche za toto auto a aj ferovej preemtacii a prikladu pre ostatnych co sa tyka prezentacie na NS

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ