Porsche 911 GT3 RS: Kompletná technika aj s darčekom

Recept je jednoduchý – s výkonom motora hore, s hmotnosťou karosérie dole. A všetko ostatné podriadiť jazdným zážitkom a pôžitkom.

Aerodynamika a interiér

Vonkajšok charakterizuje nielen široká karoséria, ale hlavne masívne zadné pevné krídlo. Interiér zase plnohodnotné škrupinové sedadlá, ľahké dverové panely so sieťkou na odloženie drobností a s látkovým tiahlom na zatvorenie dverí. Karoséria stratila rôzne tlmiace hmoty, ľahšia je kapota motora.

Atmosférických 9 000

               Štvorlitrový boxer šesťvalec produkuje 383 kW (+ 15 kW oproti 911 GT3). Zvláda až 9 000 min-1. Kombinuje sa s prekalibrovanou sedemstupňovou prevodovkou PDK (dvojspojka). V tejto kombinácii zvládne 0 – 100 km/h za 3,2 sekundy, maximálne ide 312 km/h.

Podvozok inšpirovaný motoršportom a balíček Clubsport

Ramená náprav dostali tuhšie silentbloky. Prepracované bolo aj natáčanie zadnej nápravy. Vpredu sú ľahké dvadsaťpalcové disky s pneumatikami 265/35, vzadu dvadsaťjednotky s 325/30. Balík Clubsport (opcia bez príplatku) obsahuje zadný polorám, hasiaci prístroj, predprípravu na odpojenie akumulátora a šesťbodové pásy.

Špeciálny Weissach balíček

Pre mimoriadne ambicióznych vodičov je k dispozícii ešte odľahčujúci balíček Weissach. Obsahuje karbónové komponenty pre podvozok, interiér a exteriér, ako aj horčíkové disky kolies. V najľahšej konfigurácii sa hmotnosť podarilo znížiť na 1 430 kilogramov.

 

 

P.S.: Ak by si chcel mať doma 911 GT3 RS, nemusíš hneď bežať do predajne Porsche. Pokojne si ho môžeš objednať za cca 300 € v mierke 1:8 od Lego Technic. Model je zložený z 2 700 kúskov, vysoký je 170 mm, dlhý 570 mm a široký 250 mm. Ide ale o ozajstnú hračku pre dospelého fanúšika. Nechýbajú totiž napríklad červené pružiny, detailne spracované predné aj zadné svetlomety, červené brzdové strmene, funkčné riadenie s radením, škrupinové sedadlá a otváraciu priehradku pred spolujazdcom s unikátnym sériovým číslom. Otvoriť sa dajú dvere, predné aj zadná kapota, pričom  detailne poskladaný motor má pohybujúce sa piesty.


  • 911,porsche,

GALÉRIA - 16 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ