Porsche 911 GT2 RS: Rekordná jazda na Nürburgringu (aj s videom)

Z naháňania sa zeleným peklom sa stala „kultovka“, pre mnohé automobilky aj vec prestíže. Po Lamborghini  sa vytiahlo Porsche. Rekordný čas bol samozrejme dosiahnutý za prítomnosti notára a prekonal dokonca očakávania automobily. Frank-Steffen Walliser, viceprezident divízie Motorsport a GT Cars, povedal: „Na začiatku vývojového procesu sme si stanovili limit pre GT2 RS - menej ako 7 minút a 5 sekúnd. Za to, že sa ho podarilo sa stiahnuť o 17,7 sekúnd,  patrí veľká vďaka vývojárom,  mechanikom a vodičom, ktorí preukázali mimoriadne silný tímový výkon. Výsledok je oficiálny - GT2 RS je nielen najsilnejšie, ale aj najrýchlejšie Porsche 911". Impozantné bolo ale „lámanie rekordu“.

Lars Kern (30) z Nemecka a Nick Tandy (32) z Veľkej Británie urobili prvý rekord v športových autách schválených na cestu (6 minút, 52,01 sekundy), ale v jazde dvoma autami pokračovali. Po piatom kole mali  čas 6 minút, 50 sekúnd. Nakoniec sa rekordný čas podarilo zajazdiť Larsovi Kernovi, skúšobnému jazdcovi Porsche. Na Jazdi Nürburgringu jazdí Carrera Cup Austrália, ale aj majstrovstvá VLN Endurance, takže Nordschleife pozná dokonale. Rekordné kolo začalo o 19:11 a skončil 6 minút a 47,3 sekúnd s priemernou rýchlosťou 184,11 km/h.

Porschce 911 GT2 RS poháňa dvoma turbodúchadlami dopovaný motor produkujúci výkon 515 kW a 750 Nm. Aj s plnou nádržou váži len 1 470 kg, takže sa nemôžeme čudovať, že stovku urobí za fantastických 2,8 sekundy. S pohonom zadných kolies má maximálnu rýchlosť 340 km/h.

 

 


GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ