Porsche 911 GT2 RS: A zem sa zatriasla

Prejdem rovno na parametre: 3,8 litra, dve turbodúchadlá, 515 kW, 750 Nm, 1 470 kg, 2,8 sekundy, 340 km/h. Motor vychádza z Turbo S, dostal však väčšie turbodúchadlá, extra chladenie a titánový výfuk. Stlačený vzduch je prichladzovaný vstrekovaním vody. O prenos sily sa stará sedemstupňové PDK. Nechýba tiež natáčanie kolies zadnej nápravy a kompozitné keramické brzdy, jednoducho to najlepšie, čo Porsche vie.

O nízku hmotnosť sa stará extenzívne nasadenie uhlíkových vlákien a kompozitov (blatníky, kapota, nasávacie kanály,...) či horčíka (strecha). No nebolo by to Porsche, keby sa ešte nedalo priplatiť ďalšie odľahčenie – balík Weissach uberie ešte 30 kg vďaka streche a ochrannej klietke z uhlíkových vlákien a horčíkovým diskom.

Interiéru dominuje červená Alcantara v kombinácii s čiernou kožou a uhlíkovými vláknami. Sedadlá sú, ako inak, škrupinové. V info-zábavnom systéme PCM nechýba aplikácia na záznam a analýzu jazdy. Živú časomieru si však treba opäť priplatiť v balíku Chrono.

Posledným príplatkom na zozname je Porsche Design 911 GT2 RS Chronograph. Poháňa ich vlastný kaliber 01.200 s certifikátom COSC, ktorý Porsche Design vyvýjalo tri roky. Uložený je v titánovom puzdre s ciferníkom z uhlíkových vlákien, ktorý má rovnaký štýl ako prístroje v 911 GT2 RS. Na tieto skvosty si pripravte aspoň 285 220 € (auto)a 9 450 € (hodinky).


GALÉRIA - 6 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ