Polestar: Číslo 1 je na svete

Luxusné kupé s usporiadaním 2 + 2 vyzerá ako derivát modelu Volvo S90, také jednoduché to však nie je. Základ majú spoločný na platforme SPA, Polestar však tvrdí, že 50 percent auta je úplne nových. Karoséria je kompletne z uhlíkových vlákien a ukrýva výnimočný hybridný pohon či nové adaptívne tlmiče Öhlins.

Výkon 441 kW a krútiaci moment 1 000 Nm naznačujú parádnu dynamiku. Zaujímavejší je však údaj o dojazde bez emisií, 150 km trojnásobne prekonáva najlepšie súčasné dobíjacie hybridy. Podrobnosti o spaľovacom motore sa neuvádzajú, tipujem to na dvojito preplňovaný štvorvalec T6. Na zadnej náprave sú dva elektromotory, takže auto aktívne pracuje so smerovaním krútiaceho momentu.

Polestar 1 sa bude vyrábať v novej továrni v Čengdu v Číne. Ale až o nejakého trištvrte roka, keď ju dostavajú. Autá sa však už dajú objednávať cez internet. Pre Polestar to bude jediný predajný kanál. Teda predajný... K dispozícii totiž bude iba operatívny lízing na dva alebo tri roky. V paušálnej platbe bude kompletná starostlivosť o auto. Zaujímavou technológiou bude tiež odomykanie auta cez mobil.

Polestar oznámil plány na tri sériové modely. V roku 2019 príde elektromobil 2 namierený proti Tesle Model 3. "Trojka" bude, správne tipujete, veľké elektrické SUV. Autá si budete časom môcť pozrieť aj v samostatných showrromoch Polestar Space.


GALÉRIA - 18 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ