Pogea Racing Ares 500: Päťstovka so štyrmi stovkami koní

Nemeckí tuneri už viackrát upravovali malého Taliana, teraz však s ladením „päťstovky“ zašli najďalej. Za základ si berú 500 Abarth, jeho 1,4 litrovému motoru s 99 kW a 205 Nm však dopriali poriadnu operáciu. Štvorvalec dostal nové nasávanie, chladenie, vstrekovanie, piesty, ojnice, ventily turbodúchadlo a s ďalšími zmenami vie vyprodukovať až 302 kW (404 koní) výkonu a krútiaci moment 445 Nm. Aby sa predišlo rozdrveniu prevodového ústrojenstva, musela byť posilnená spojka aj prevodovka.

S takýmito parametrami stíha drobec šprint na 100 km/h za 4,7 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 288 km/h. Aby auto nezletelo z cesty v prvej zákrute, využíva podvozkové komponenty KW, za 18 palcovými diskami obutými do pneumatík Michelin Pilot Sport 215/35 R18 vidno vpredu 322 mm brzdový kotúč a šesť piestikové brzdy. Karoséria dostala bodykit s viacerými dielmi z uhlíkových vlákien, oproti pôvodnému modelu pred úpravou je Ares širší o 48 mm.

V interiéri sa úpravca zameral na čalúnenie a výmenu sedadiel za anatomicky tvarované. Pôvodný multimediálny systém nahradila jednotka Pioneer s podporou Apple CarPlay. Za nemalé vylepšenie si Pogea Racing pýta aj nemalú sumu, v Nemecku stojí na cenovke takmer 59 000 €.


  • 500,abarth,fiat,

GALÉRIA - 19 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ