Peugeot: Na vodu

Prestížne značky vedia ako zaujať. Peugeot je ale skôr z tých civilnejších a dostupných. Avšak, aj on má čo ponúknuť vodnému svetu, a nielen jemu. „Fičurka“ sa volá i-Cockpit a lodný partner Beneteau. Cieľom spolupráce nie je len loď ako taká, ale hlavne prepojenie dvoch relatívne odlišných svetov pri navrhovaní jej ovládania.

Ergonomické riešenia práve dodal Peugeot s i-Cockpit-om známym z SUV modelov. Funkčný demonštračný modul dokazuje, že ergonomický dizajn a inovatívne technologické vlastnosti modelu môžu byť použité nielen pre automobilové interiéry, ale pre širší rozsah aplikácií. IInteriér Sea Drive Concept-u obsahuje kompaktný volant, 17-palcový dotykový displej s rozhraním Ship Control pre ľahký prístup k elektronickým funkciám lode, sklápací panel zobrazujúci hlavné navigačné informácie.

Prvky Peugeot dizajnu možno vidieť aj na výbere materiálov (vychádzajú z výbavy GT) - koža Nappa s výrazným prešívaním.

            Beneteau pripravil inovatívnu cestu vo svete lodnej plavby. Vytvorila pokročilý monitorovací systém, ktorý centralizuje všetky užitočné informácie pre navigáciu, bezpečnosť a komfort.

Pravým palubným počítačom je rozhranie Ship Control, ktoré poskytuje podporu a pomoc pri navigácii i pri palubnom komforte. Navyše, systém zobrazuje informácie na tabletoch rozmiestnených po lodi, takže nielen „šofér“ lode má prístup k informáciám. Umožňuje aj centrálne ovládanie palubného osvetlenia, riadenia klimatizácie, navigácie, kontrolu batérií a hladiny paliva, riadenie elektrických a únikových čerpadiel, HiFi a otáčky motora.


  • jachta,peugeot,

GALÉRIA - 3 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ