Peugeot: Dakar sa môže začať

Tento rok si páni z tímu snov v zložení Stéphane Peterhansel/Jean Paul Cottret, Sébastien Loeb/Daniel Elena, Carlos Sainz/Lucas Cruz z dakarskej rely v Južnej Amerike pre seba ukoristili prvé tri miesta. A to je pre nadchádzajúci ročník naozaj veľká výzva. Pre úplnosť ešte doplním, že štvrtou posádkou je Cyril Despres/David Castera. Tieto štyri posádky majú spolu na konte 19 celkových víťazstiev a 148 vyhratých etáp (vrátane motocyklov).

Posledný tréning pred veľkolepým športovým divadlom mal poradové číslo sedem. Konal sa v Maroku, avšak už s novým autom Peugeot 3008DKR Maxi. Na "Dream Team" čaká 10 000 kilometrov dlhá výzva najťažších pretekov na svete, ktoré v januári 2018 povedú cez Peru, Bolíviu a Argentínu. V pláne sú piesočné duny, horské priechody a nekonečné púšte sprevádzané extrémnym počasím. Oficiálna trasa pretekov bude zverejnená 22. novembra.

Obsadenie tímu zostáva nezmenené, pretekársky špeciál prešiel niekoľkými dôležitými úpravami s cieľom maximalizovali výkonnosť. Po novom sa volá Peugeot 3008DKR Maxi. Štandardná architektúra, vizuálne vychádzajúca z modelu Peugeot 3008, zostáva rovnaká. Dvoma turbodúchadlami preplňovaný trojliter poháňa kolesá zadnej nápravy. Zväčšil sa však rozchod kolies o 100 mm na každej strane, čím sa zlepšila stabilita jazdy spoločne s prepracovanými pružiaco-tlmiacimi jednotkami.

Počas testovania najazdili posádky spolu 18 000 kilometrov po Maroku, Portugalsku a Francúzsku. Avšak, najnovšie predpisy tím nijako nezvýhodnili, práve naopak. Autá sú teraz ťažšie ako konkurencia, súperi naviac dostali aj väčšiu voľnosť aj v iných oblastiach. Aj preto bude Rely Dakar 2018 pre Peugeot na teraz poslednou.


GALÉRIA - 4 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ