Peugeot 508: Dlhý bozk na dobrú noc

Po dlhom spaní prišla rana ako z dela. Francúzska dizajnérska škola naplno ukázala svoje kvality. Keď ešte automobilka dodrží aj kvalitu spracovania, tak tu máme jedno parádne vozidlo. Švihácky dizajn (vraj sedan so štýlom kupé a výškou len 1 400 mm, kde som to už počul? 😊) je doplnený bezrámovými dverami. Vzadu je pod vekom priestor na batožinu s objemom 487 litrov.

               Podobne estetický je aj interiér s už tradičným riešením, ktoré sa volá i-Cockpit. Za kompaktným volantom je umiestnený digitálny displej s uhlopriečkou 12,3“ a šiestimi možnosťami zobrazovania. Centrálny dotykový má uhlopriečku 10“ (pomer 8:3) a sedem dotykových displejov v štýle klavírnych kláves. Posádka si (podľa výbavy) môže vybrať dve úrovne prostredia – Boost a Relax. Novinkou sú predné sedadlá s certifikátom AGR (žeby ich dodal Opel?) a aj masážnou funkciou. Predchádzajúca generácia trpela na nedostatok odkladacích priestorov, nová ponúka dohromady 32 litrov objemu úložných priestorov, 4 USB konektory a high-end-ové ozvučenie Focal.

               Medzigeneračne 508čka schudla cca o 70 kg. Na pohon je vyhradený preplňovaný benzínový motor s objemom 1,6 litra v dvoch výkonových variantoch – PureTech 180 a 225, a dva naftové motory s objemom 1,5 a 2,0 litra – BlueHDi 130, 160 a 180. Okrem najslabšieho naftového motora (šesťstupňový manuál) sa všetky kombinujú s novou osemstupňovou automatickou prevodovkou.


  • 508,peugeot,

GALÉRIA - 10 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ