Peugeot 2008: Chrumkavé SUV na francúzsky spôsob

Dalo sa čakať, že po predstavení novej generácie modelu Peugeot 208 sa jeho rodinný príbuzní s jednou nulou naviac uprostred ukáže čo nevidieť. A už ho dosť reálne vidieť. Tu sú jeho najdôležitejšie „kontúry“:

Pri dĺžke 4,30 m a rázvore 2,60 m má bez ohľadu na pohon objem batožinového priestoru 434 dm3. Variabilitu podporuje dvojité dno (v závislosti od verzie), po sklopení operadiel zadných sedadiel vznikne takmer rovná plochu.

Disky kolies majú priemer 18 palcov a prinášajú dve výhody - jednoduchšie možnosti individualizácie ako aj citeľné zníženie hmotnosti, pri všetkých štyroch kolesách až o 4 kg.

Zvýšenie exkluzivity potvrdzuje aj dvojfarebné vyhotovenie so strechou lakovanou čiernou farbou Black Diamond a nápisy na C-stĺpiku vo verziách GT Line a GT.

Nový tvar dostali aj výrazné 3 pazúry z LED. Svietia v noci aj cez deň, dostali sa do všetkých verzií výbavy a v najvyšších verziách výbavy aj do predných svetlometov. V závislosti od trhu dostanú predné svetlomety vo všetkých verziách LED technológiu.

Okrem bežnej ponuky obohatili paletu farieb exteriéru aj tri nové - červená Rouge Elixir, modrá Bleu Vertigo a oranžová Orange Fusion

Farby a materiály interiéru dostali špeciálnu starostlivosť. Spájajú poťahy z vyberaných materiálov s originálnymi farbami - jemné ozdoby palubnej dosky využívajú potlače oranžovou (verzia Active) alebo modrou (verzia Allure) farbou, technické a svieže zameranie verzie Allure predstavuje svetlomodrý moderný poťah Urbanoïde, dynamiku verzií GT Line podporuje decentná atmosféra, ktorú umocňuje poťah Adamite, verzie GT/e-2008 GT dostali ušľachtilé materiály ako Alcantara, koža a sieťovina. Čierna farba Noir Onyx prešívaná niťou farby Adamite skrášľuje verziu GT, materiál Alcantara dopĺňa v modeli e-2008 GT exkluzívna farba Gris Greval prešitá modrou a zelenou farbou.

Útulný interiér verzií GT Line a GT ozvláštňujú podsvietené lišty jednou z ôsmich verzií, ktoré sa dajú vyberať prostredníctvom dotykovej obrazovky.

Peugeot i-Cockpit kompaktný volant, veľkú dotykovú obrazovku HD v dosahu a v zornom poli a inovatívnu prístrojovú dosku s 3D zobrazením v zornom poli vodiča. V závislosti od verzie informácie zobrazuje vo forme hologramu. Všetky pokyny sú dynamické a animované, v závislosti od ich dôležitosti a naliehavosti sa v priebehu pol sekundy približujú do pozornosti vodiča. V závislosti od verzie môže mať dotyková obrazovka uhlopriečku až do 10 palcov.

Na svoje si prídu aj najnáročnejší milovníci hudby. Focal dodal parádnu zostavu - 4 výškové reproduktory sú umiestnené v hliníkových telesách, 4 stredobasové reproduktory s priemerom 165 mm, 1 viackanálový stredový reproduktor a jeden subwoofer Power-Flower. Reproduktory spolupracujú s 12-kanálovým zosilňovačom s výkonom 515 W.

V závislosti od výbavy ponúka vozidlo aj výber z troch jazdných režimov - Eco, Normal a Sport.

Na objavovanie nových ciest dostane 2008čka na požiadanie do výbavy aj prvky ako Grip Control a asistenciu pri zjazde z kopca (HADC).

Vozidlá sa budú dodávať v štyroch výbavách Active, Allure, GT Line a GT, pričom každá verzia sa spája s jedným z troch pohonov: čisto elektrickým, benzínovým alebo naftovým.

Benzínové motorizácie zastupuje 3-valcový motor s objemom 1,2 litra - PureTech 100 S&S BVM6, PureTech 130 S&S BVM6 alebo EAT8, PureTech 155 S&S EAT8 (iba pre GT).

Naftové motory zastupuje 4-valcový motor s objemom 1,5 litra - BlueHDi 100 S&S BVM6, BlueHDi 130 S&S EAT8.

Nový Peugeot 2008 sa začne predávať koncom roka 2019. Pre európsky trh sa bude vyrábať v závode v španielskom meste Vigo, pre Čínu v závode v meste Wuhan.


  • 2008,peugeot,

GALÉRIA - 19 obrázkov

1 KOMENTÁR

  1. Marek Marosi| 27.06.2019 10:55

    vyzera velmi pekne, len už sa mi viac pači 3008. 5008 je na mna už velmi velká. Nedávno som v AAA pozeral prave 5008, je to už dost vleké auto, ale zase 2008 je male SUV, ovšem do mesta ak stvorene.

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ