Opel Zafira Life: Šokujúca zmena zabehnutej identity

Na aké auto sa to len nová Zafira Life podobá? Hmmm? Žeby na Peugeot Traveller/Citroën SpaceTourer/Toyota Proace Verso? Žeby! Po tri generácie obľúbené MPV síce MPV zostáva, avšak s úplne iným základom a možnosťami.

Na tri krát

Opel bude štvrtú generáciu ponúkať v troch dĺžkach – „Small” dlhú 4 600 mm, „Medium” s dĺžkou 4 950 ma a verziu „Large” dlhú 5 300 mm. Každá z nich môže mať na želanie až do 9 sedadiel. Krátka verzia „S” je približne o 100 mm kratšia ako aktuálna Zafira, dlhá verzia „” je zase o cca 650 mm dlhšia. Keďže je v tomto segmente veľký dopyt po bohato vybavených minibusoch, Opel ponúka vo všetkých verziách aj nastaviteľné kožené sedadlá na hliníkových koľajničkách (5, 6, 7 alebo 9 sedadiel). Sklopné operadlo sedadla spolujazdca vpredu umožňuje v kabíne prepravovať predmety do dĺžky 3 500 mm. Sklopením sedadiel v treťom rade sa objem batožinového priestoru základnej verzie Zafira Life „S” zväčší na 1 500 litrov (po strop). Demontážou zadných sedadiel sa maximálny objem batožinového priestoru zväčší až na 3 397 litrov.

Luxusná verzia „Lounge” je k dispozícii s dlhým rázvorom. Vpredu má sedadlá s elektrickým vyhrievaním a masážnou funkciou, vzadu štyri samostatné sedadlá, každé so sedákom širokým 480 mm, pričom pasažieri môžu sedieť oproti sebe. Súčasťou vybavenia je aj pohyblivý stôl s úložnými priestormi na drobné predmety.

Aj 4x

Pre optimálnu trakciu na nespevnenom povrchu je Zafira Life vybavená systémom regulácie trakcie IntelliGrip. Hneď od štartu predaja bude k dispozícii aj verzia s pohonom  4x4 dodávaný špecializovanou firmou Dangel. Začiatkom roka 2021 príde aj čisto elektrická verzia.

 

„Opel novým modelom Zafira Life pokračuje v implementácii strategického plánu PACE!,“ povedal Michael Lohscheller, generálny riaditeľ automobilky. „Do konca roka 2020 uvedieme na trh celkovo 8 nových alebo modernizovaných modelov – vrátane novej generácie bestselleru Corsa. Už v prvom polroku začneme prijímať objednávky na dva elektrifikované modely - elektrickú verziu Corsy a plug-in hybrid Grandland X.“


  • mpv,opel,zafira,

GALÉRIA - 5 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ