Opel: Vivaro Tourer a Combi+ pre osobnú dopravu

Úžitkový Opel Vivaro sa na autosalóne vo Frankfurte pochváli s osobnými verziami Vivaro Tourer a Vivaro Combi+. Obidve novinky sa majú komfortom a výbavou priblížiť osobným automobilom, ale ponúknu veľký priestor a variabilnú konfiguráciu sedadiel, ako aj inovatívne technológie a asistenčné systémy. Napríklad tempomat s obmedzovačom rýchlosti, kožený volant a reflektory do hmly sú vo výbave štandardne.

Nový Opel Vivaro Tourer je vďaka variabilnej konfigurácii interiéru využiteľný ako mobilná pracovná a cestovná lóža. Zákazníci, ktorí chcú využívať Vivaro Tourer ako modernú mobilnú rokovaciu miestnosť, môžu jednoducho otočiť sedadlá v druhom rade o 180 stupňov. Na želanie môže byť mikrobus vybavený dvoma sedadlami otočnými o 360 stupňov – voliteľne aj s koženým poťahom – a sklopným stolíkom. Laptopy a iné mobilné zariadenia sa dajú jednoducho zapojiť do dvoch zásuviek USB a do 220-voltovej elektrickej zásuvky (do príkonu 300 wattov) v druhom rade sedadiel. Stropné osvetlenie z LED umožňuje prácu aj v tme, automatická klimatizácia vpredu a manuálna vzadu vytvára príjemnú teplotu v kabíne a tmavo tónované sklá (štandard) zabezpečujú súkromie pasažierov.

K dispozícii sú štyri systémy infotainmentu, vrátane príplatkového systému Navi 80 IntelliLink s funkciou dopravných informácií v reálnom čase. Systém sa ovláda prostredníctvom dotykového displeja s uhlopriečkou 17,8 cm (7 palcov), tlačidiel na multifunkčnom volante alebo hlasového ovládania. Vďaka digitálnej konektivite navigačný systém prijíma dopravné informácie v reálnom čase a na ich základe navrhuje alternatívnu trasu k cieľu skôr ako vodič uviazne v dopravnej zápche. Na zvýšenie dojmu luxusu ponúka Opel kožené poťahy sedadiel a dizajnový balík Irmscher Style Pack.

Kým Opel Vivaro Combi slúži ako praktický mikrobus na prepravu deviatich osôb, napríklad na pracovisko, nová verzia Combi+ je komfortný osobný a rodinný mikrobus. Zadné lavice majú štandardne lakťové opierky, sedadlá v druhom a treťom rade sa pre zväčšenie batožinového priestoru dajú úplne vybrať bez použitia náradia. Zadná lavica sa okrem toho dá sklopiť dolu a Opel Vivaro Combi+ sa dá objednať aj s druhými bočnými posuvnými dverami pre pohodlnejšie nastupovanie a vystupovanie.


GALÉRIA - 17 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ