Opel: Úspešný rok (ako) na pretekárskej trati

Ako súčasť skupiny Groupe PSA sa Opel stáva rentabilným, elektrickým a globálnym. Dôležité piliere súčasnosti aj pripravovanej budúcnosti v skratke prezentuje krátke video:

 

Ak predsa len radšej čítaš, tak dôležitým modelom minulého roka sa stala zábavná Corsa GSi. Ale aj Combo (International Van of the Year 2019) prípadne osobný variant Combo Life  - dva rázvory a možnosť sedemmiestneho variantu.

Opel vždy vyrábal automobily, ktoré súčasne apelujú na srdce a hlavu. Dôkazom je aj legendárny Opel GT, ktorý oslávil 50te narodeniny (mal som možnosť ho svojho času šoférovať, veľmi príjemný jazdný zážitok ponúka, najmä v zákrutách sediac takmer na ceste za volantom s úzkym vencom). Na jeho odkaz chce nadviazať (zatiaľ) štúdia GT X Experimental.

Avšak aj na našom domácom trhu bol Opel úspešný. Za ostatných 27 rokov sa mu ešte nikdy nepodarilo predať toľko automobilov, ako v práve uplynulom roku 2018  - celkovo 5 371 osobných (OA) a ľahkých úžitkových (LUV). V decembri Opel na Slovensku podľa predbežných štatistík ZAP-u odovzdal zákazníkom 363 OA a LUV, čo zaručilo dosiahnutie šiestej priečky v rebríčku poradia značiek v predaji. Kým celý slovenský automobilový trh OA + LUV medziročne vzrástol iba o 3,36 %, Opel posilnil o 15,36 %, čo z neho robí jedného z najúspešnejších importérov medzi najpredávanejšími značkami. Trhový podiel značky Opel na slovenskom trhu vzrástol zo 4,49 % na 5,0 %.

Najpredávanejším modelom zo širokého portfólia zostáva dlhodobo Astra, slovenskí zákazníci si však veľmi obľúbili aj SUV model Crossland X, ktorých sa v minulom roku predalo celkovo 903 kusov. Opel si tak i naďalej drží špičkovú pozíciu v segmente B-SUV, pretože Crossland X spolu s Mokkou X majú v tomto segmentu spolu podiel vyše 10 %.


  • opel,

GALÉRIA - 9 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ