Opel: Novým šéfom je Michael Lohscheller

Doterajší CEO značiek Opel a Vauxhall Karl-Thomas Neumann rezignoval na svoju funkciu v pondelok poobede. Dozorná rada s okamžitou platnosťou vymenovala za nového generálneho riaditeľa Michaela Lohschellera, ktorý od septembra roku 2012 zastával funkciu finančného riaditeľa Opla.

„Chcem sa poďakovať dozornej rade za dôveru. Nebudeme meniť nastúpený trend rastu a budeme ďalej posilňovať ako súčasť skupiny PSA. Po finálnom zavŕšení prechodu značky Opel do PSA vznikne nový európsky automobilový šampión,“ povedal Michael Lohscheller. „Teším sa na nové výzvy a úlohy, ako aj na spoluprácu s vedením v tomto prechodnom období, kedy zavedieme rozvojový plán pre zabezpečenie budúcnosti všetkých 38 000 zamestnancov Opel/Vauxhall i akcionárov automobilky.“

Čo je za tým?

„Bolo to zložité osobné rozhodnutie nepokračovať s tímom značiek Opel/Vauxhall na ceste  do koncernu PSA. Som hrdý na to, čo náš tím už doteraz dokázal a som si úplne istý, že začlenením do koncernu PSA sa Opel/Vauxhall posilní,“ povedal Neumann. „Som odhodlaný dokončiť túto transakciu a potom si nechám určitý čas na rozhodnutie, ktorým smerom sa budem uberať.“ Až do zavŕšenia predaja značiek Opel/Vauxhall koncernu PSA zostáva Neumann členom predstavenstva automobilky Opel.

PSA tlačí na to, aby sa Opel do roku 2020 dostal do zisku, čo sa Neumannovi napriek uvedeniu kvalitných nových modelov v ostatných rokoch nedarilo. Na pláne sú tiež škrty predovšetkým v oblasti vývoja, čo sa Oplu vôbec nepáči. Údajne je v ohrození až niekoľko tisíc pracovných miest v Rüsselsheime. Opel má v ponuke už dva modely zo „spoločného“ vývoja – SUV Crossland X (Citroën C3 Aircross) a Grandland X (Peugeot 3008), ďalším bude nová generácia Corsy.

Opel Crossland XOpel Crossland X

Podľa portálu Reuters.com bol Neumann nespokojný s laxným prístupom PSA k elektromobilom ako kľúčovej technológii blízkej budúcnosti. Preto zrejme neprekvapí, že by sa Neumann mohol vrátiť do koncernu Volkswagen, pre ktorý pracoval do roku 2012, nezhodol sa však s vtedajším šéfom Martinom Winterkornom. Pod vedením Matthiasa Müllera však panuje v koncerne VW úplne iná atmosféra, po škandále Dieselgate sa záujem presunul na elektromobily. Podľa Reuters je Neumann kandidátom číslo 1 na post šéfa Audi namiesto Ruperta Stadlera.


GALÉRIA - 2 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ