Opel Insignia: Poriadne LED svetlá budúcnosť

Ale nielen svetla. Celkovo je omladená Insignia ostrejšia, šmrncovnejšia (fotky vidíš). Sústreďovať sa však len na dizajn je pre mnohých cesta nikam.  Najväčší Opel preto prichádza aj s niekoľkými pôsobivými technológiami.

168 LED diód

Nový Opel Insignia bude vybavený výlučne full LED svetlometmi - od energeticky efektívnych LED svetlometov až po nové adaptívne svetlomety IntelliLux LED Pixel Light, ktoré namiesto predošlých 32 obsahujú až 168 LED diód. Diaľkové svetlá plynulo nastavujú dve ovládacie jednotky v priebehu milisekúnd – jedna je pripojená k prednej kamere, druhá sa nachádza v svetlomete. Vysoký počet nepretržite reagujúcich LED diód vedie k plynulému prispôsobovaniu svetelného lúča. Osvetlená oblasť je väčšia ako predtým a protiidúce vozidlá alebo vozidlá vpredu sú „vystrihnuté“ precíznejšie. Dosah a smer lúča sa mení v závislosti od jazdnej situácie a okolia. Svetelné funkcie sa menia v závislosti od zákruty a nepriazne počasia, jazdy v meste, na vidieckych cestách a po diaľnici, a rovnako sa optimalizuje osvetlenie počas parkovania. Opel ďalej vylepšil hlavne diaľkové svetlá najnovších svetlometov IntelliLux LED®. Pri odbočovaní doľava svetelný lúč siaha ďalej doľava, aby vodič ľahšie uvidel dopravné značky. Pri odbočovaní doprava so zapnutými diaľkovými svetlami svieti svetelný lúč ďalej doprava, aby sa predišlo oslňovaniu protiidúcich vozidiel. Výkon nového systému IntelliLux LED® Pixel Light sa výrazne zvýšil - 84 LED diód je v každom ultra tenkom svetlomete usporiadaných v troch radoch spolu s modulom svetiel do zákrut a svetlom stretávacích svetiel, ako aj s charakteristickými LED dennými svetlami v spodnej časti.

Pomocníci

Insignia bude mať celý rad asistenčných systémov, informačných aj riešiacich „zábavu“ na palube. Nová digitálna spätná kamera vylepšuje výhľad dozadu. Bezpečnosť pri cúvaní z parkovacích miest bude strážiť voliteľný systém upozornenia na križujúce vozidlá - využíva radarové senzory, ktoré zaznamenávajú objekty za Insigniou v rozsahu 90 stupňov vľavo a vpravo do vzdialenosti až 20 metrov. Medzi ďalšie asistenčné systémy patria:

 •            systém výstrahy pred kolíziou s vozidlom vpredu s automatickým núdzovým brzdením a systém detekcie chodcov

•             asistent pre zachovanie stopy v jazdnom pruhu

•             systém výstrahy pred vozidlom v mŕtvom uhle

•             adaptívny tempomat s núdzovým brzdením

•             systém rozpoznávania dopravných značiek

•             pokročilý parkovací asistent

•             projekčný displej, s ktorým môže vodič neustále sledovať cestu

Portfólio systémov informácií a zábavy kompatibilných s Apple CarPlay a Android Auto sa rozšíri z multimediálneho rádioprijímača a multimediálnej navigácie na multimediálny systém Navi Pro. Špičková jednotka prináša množstvo služieb spojených s navigáciou. Jazdy budú príjemnejšie vďaka živým informáciám o premávke, online aktualizáciám máp a prediktívnej navigácii. S novými symbolmi získala obrazovka navigácie čerstvejší a modernejší vzhľad. To isté platí pre ukazovatele. Ak je nainštalovaný systém e-Call, po aktivácii predpínačov bezpečnostných pásov alebo airbagov sa automaticky spustí núdzové volanie.

 

 


  • insignia,opel,

GALÉRIA - 22 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ