Opel Insignia GSi Sports Tourer: Kombi v športovom

Duchovný nástupca modelu Opel Insignia OPC prichádza s označením GSi a menšími motormi. Tak ako pri prvej generácii, aj druhá Insignia sa bude ponúkať vo vrcholnej verzii ako s karosériou liftback, tak aj kombi. To bude niesť označenie Opel Insignia GSi Sports Tourer a odvezie štandardne 560 a so sklopenými sedadlami až 1 665 litrov batožiny.

Top verzia vlajkovej lode bude mať pod kapotou jeden z dvoch najsilnejších agregátov, ktoré však dostať aj do obyčajnej Insignie. Či už pôjde o benzín (191 kW, 400 Nm), alebo naftové BiTurbo (154 kW, 480 Nm), v motorovom priestore nebude mať GSi žiadnu exkluzivitu. S dvakrát preplňovaným turbodieselom bude Insignia GSi Sports Tourer akcelerovať z miesta na 100 km/h za 7,9 sekundy a dosiahne 231 km/h, benzín bude ešte živší: z 0-100 km/h šprintuje za 7,5 sekundy a zastaví sa pri 245 km/h. Spomalenie budú mať na starosti 345 mm štvorpiestikové brzdy Brembo.

Tak ako pri verzii Grand Sport, aj Sports Tourer dostane o 10 mm znížený podvozok FlexRide, ladený na Nordschleife. Špecialitou budú aj športové sedadlá, jazdný režim Competition s obmedzenou trakčnou kontrolou a samozrejme exteriérový optický balík. Každý z motorov sa bude štandardne spájať s 8-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies, o efektívny prenos sily na cestu sa postarajú pneumatiky Michelin Pilot Sport 4 S na 20-palcových diskoch.


GALÉRIA - 8 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ