Opel Grandland X: Novinka na našom trhu

Grand je naozaj grand, hlavne v ponímaní veľkosti. Ide totiž (zatiaľ) o najväčší model rodiny „X“ – patrí do nej ešte Mokka X a Crossland X. A taktiež je (už) produktom nového prepojenia so skupinou PSA.

               Grandland X patrí do tzv. C SUV segmentu. Aj keď ide o SUV, Opel ho ponúka len s pohonom kolies prednej nápravy – na dané určenie je takéto riešenie plne postačujúce. Grandland X ma celkom dosť prekvapil veľkým priestorom ktorý nie je hnusne zaplatený vyššou hmotnosťou. Podľa výbavy a motora pohotovostná hmotnosť začína na takmer neuveriteľných 1 275 kg (!). Preto sa v konečnom dôsledku človek až nemôže čudovať, keď ponuka motorov je založená na relatívne maloobjemových kubatúrach.

               Benzínovú ponuku tvorí jeden motor, preplňovaná trojvalcová jednadvojka s výkonom 96 kW. Naftovým protipólom je štvorvalcová jednašestka s výkonom 88 kW. To je zatiaľ všetko. O chvíľu pribudne ešte dvojliter s výkonom 132 kW. Na pomery automobilky Opel celkom dosť skromná ponuka. Super ale je, oba menšie motory sú k dispozícii so šesťstupňovou manuálnou alebo automatickou prevodovkou, dvojliter bude s osemstupňovým automatom.

               Avšak, aj skromne či triezvo a prijateľne začínajú ceny. Základná jednadvojka v základnej výbave je za 18 290 €. Enjoy s automatom za 21 390 €, to isté s naftovou jednašestkou za 23 190 €.  Najluxusnejšia výbava sa volá Ultimate s cenovkami za automaty 28 490 resp. 30 290 €.

               O chvíľu bude ešte jedna vec – náš redakčný test. V ňom určite viac a detailnejšie.


GALÉRIA - 11 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ