Opel Corsa: Nová generácia bude mať pod 1 000 kg

Corsa novej generácie bude mať premiéru ešte koncom tohto roka. Bez ohľadu na to, či bude mať benzínový, naftový alebo – po prvý raz – elektrický pohon, každá nová Corsa bude profitovať z nižšej hmotnosti. Hmotnosť najľahšej verzie klesne pod magickú hranicu 1 000 kilogramov – päťdverová verzia bude mať bez vodiča iba 980 kg. Oproti predchodcovi je o nezanedbateľných 108 kg ľahšia, čo predstavuje úsporu hmotnosti približne 10 percent - nový model bude mať podobnú dĺžku  4 060 mm metra.

K nízkej celkovej hmotnosti prispejú aj zvlášť ľahké, celohliníkové motory spolu s hmotnostne optimalizovanými nápravami. Zvlášť kompaktné trojvalcové benzínové motory budú približne o 15 kg ľahšie ako približne rovnako výkonné štvorvalcové predchádzajúcej generácie. Netradičným prvkom v segmente malých automobilov bude hliníková kapota motora, ktorá bude napriek väčším rozmerom o 2,4 kg ľahšia ako kapota aktuálnej Corsy. Optimalizovaná štruktúra sedadiel prispeje k celkovej úspore hmotnosti 10 kg – 5,5 kg pripadne na predné sedadlá a 4,5 kg na zadné sedadlo. Na jemné doladenie budú použité ľahšie izolačné materiály.

Áno, tento smer sa mi veľmi páči. Nie vždy je jazdný zážitok o výkone motora, podobne ako ekonomické položky. Ľahké auto má naozaj veľa výhod. Len tak ďalej 😉.


  • corsa,opel,

GALÉRIA - 1 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ