Opel Astra: Nenápadný živel

Dosť bolo filozofovania. Rôzne myšlienky sa mi honili hlavou počas vozenia sa s nenápadným hatchbackom menom Opel Astra. Avšak, preplňovaná jednašestka s výkonom 147 kW (pred pár rokmi by som ju veru počastoval výrazom hot hatch) mala trošku iný názor na pokojnú jazdu.

Úsmev, ba až rehot

               Nič som nečakal. Zase ďalší rýchlejší rodinný hatchback, akých po ceste jazdí kvantum s trošku potentným motorom. Naozaj, súčasných 200 koní má podobný fun faktor ako 150 v roku 2000. Elektronika a eko škrtenie akosi uberá na... (asi aj pre motory by mali robiť modrú pilulku). Lenže v Astre som sa akosi vrátil pomyslene do roku 2000 s chuťou sa zväčšujúcou každým odjazdeným kilometrom. Na prvý pohľad nevýrazný motor v opticky peknom aute začal pomaly ale isto vyťahovať rožky.

Opel AstraŤahá a ťahá, aj znie uchu lahodne.

Hlavne aj preto lebo mu výborne sekundoval podvozok. Jazda nebolo vyslovene tvrdá, skôr mäkká a poddajná, no v tom bolo jeho čaro. Vždy som cítil, čo sa s autom deje a vedel rýchlo identifikovať hranicu pokiaľ ešte môžem tlačiť na pílu alebo kde mám skôr ubrať. Chuť motora bola vcelku obdivuhodná. Samozrejme, pri razantnejšom prejazde zákrute to chcelo na výjazde samosvor alebo tvrdšie naladenie. Stačilo ale jemne ubrať plyn a Astra sa opäť zrovnala. Hravé a hlavne nezákerné. Slovom – jedno telo a jedna duša.

               Keby som bol úplný barbar, tak by som sa spýtal – je vôbec treba súčasné prevýkonované hot hatch-e? Veď sa dá baviť aj s menej výkonným a lacnejším strojom, ktorý nemá ambície byť najrýchlejší v „zelenom pekle“ ani nechce byť finančne nezvládnuteľný. Dá. Ale aj tak by ma zaujímalo, ako by vyzerala poriadna Astra OPC (😊).

Opel Astra....aj "holky" sa z jazdy tešili :-)


GALÉRIA - 27 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ