Novinky slovenského predajného trhu (ak si chceš kúpiť auto)

Čo to dnes bude? Aj keď občas prílev noviniek na náš malý trh je pozvoľnejší, je celkom bohatý. Dokonca sa už dajú kúpiť autá, o ktorých sa veľmi hovorí, veľmi sníva a sú i ekologické. Jednoducho pre každého niečo.

Audi

Takže takto – Audi e-tron 55 quattro začína na 81 400 €, e-tron advanced 55 quattro na 83 000 €. Trošku dosť za plne elektrický špás, ale hovorí sa, že každý špás niečo stojí. Audi e-tron je aj napriek SUV vzhľadu parádne dynamický elektromobil. Stovku zvládne za nejakých 6 sekúnd, pričom zásoba elektriny v akumulátoroch by mala stačiť na cca 400 km. A to všetko s autom, ktoré váži nemalých 2 500 kg.

Citroën

Aj Citroën mení (alebo dopĺňa) modelovú ponuku. Najčerstvejšia novinka sa volá C5 Aircross. Zástupca triedy SUV je zároveň novou vlajkovou loďou značky. Ponúka bohaté možnosti personalizácie s 30 kombináciami karosérie a strechy. Taktiež je nositeľom prvkov programu Citroën Advanced Comfort - podvozok s tlmičmi s progresívnymi hydraulickými dorazmi (Progressive Hydraulic Cushions) a sedadlá Advanced Comfort. O pohon sa stará preplňovaná trojvalcová jednadvojka s výkonom 96 kW, jednašestka s 133 kW, naftová jednapäťka s 96 kW a dvojliter 130 kW. Základný C5 Aircross vo výbave Live a so šesťstupňovou manuálnou prevodovkou začína na akciových 19 900 €.

CUPRA

Mladá značka (vznikla len vo februári minulého roku) hodila na náš trh päť kusov špeciálnej edície Leon Cupra R ST. Aj keď mnohým fanúšikom kombi karoséria možno nie je po chuti, vyniká nielen praktickou stránkou ale aj trošku iným „vyvážením“ oproti päťdverovému hatchbacku vďaka ktorému môže byť za istých okolností zábavnejšia, a taktiež aj pohonom všetkých kolies. Dvojlitrový preplňovaný motor s výkonom 221 kW a 400 Nm ju potlačí na stovku už za 4,9 sekundy.  Ak si to chceš vyskúšať, šup-šup do predajní, za 34 760 € môže byť aj tvoja.

Ale to nie je všetko. Slovenský importér zverejnil ceny akčného modelu Leon CUPRA Limited  s rovnakým výkonom a neodolateľnou cenou od 31 940 €. Za túto cenu je takmer plná výbava - Digital Cockpit vrátane navigácie, SEAT Drive Profile, aktívna uzávierka diferenciálu, progresívne riadenie a adaptívny podvozok, Full-LED svetlá a ešte omnoho viac. Z voliteľnej výbavy sú to škrupinové športové sedadlá, alebo Brembo brzdy.

Hyundai

Aj keď sa Hyudai profiluje ako tvorca luxusnejších a usadlejších modelov, eNko valcuje na všetkých trhoch. Hyundai si totiž z jedného písmena urobil ozaj slušný marketing. Totižto takto. Na Slovensku sa už dá kúpiť aj druhý ostrý eN model – i30 Fastback N od 28 490 € vo výbave N a 30 990 € vo výbave N Performance.

Avšak aj i30 Fastback N Line, čo je „len“ výraznejší optický balíček (nejaké spojlery, difúzor, výraznejší volant atď.) osadený na bežnom modely. K dispozícii je s osvedčeným benzínových turbomotorom 1,4 T-GDi s výkonom 103 kW. So šesťstupňovou manuálnou prevodovkou má po započítaní bonusu cenovku 19 390 €, so sedemstupňovým DCT automatom stojí od 21 240 €.

Písmena „N“ však nie je nikdy dosť. Už čoskoro si zákazníci budú môcť vybrať novú špecifikáciu SUV modelu, ktorý bude rozšírený o atraktívne interiérové a exteriérové prvky. Prvé SUV značky Hyundai vo výbave N Line zažije slovenskú výstavnú premiéru na autosalóne v Bratislave, ktorý sa tohto roku koná v dňoch 30.04. až 05.05. 

Opel

Nový majiteľ, nové vízie, nová energia. Opel nedávno spustil oficiálny predaj modelu Opel Combo a už ho doplnil aj o úžitkový Combo Van v niekoľkých veľkostných, hmotnostných aj interiérových variantoch (dvoj- a päťmiestny). Základná cena začína na 11 200 € bez DPH za variant s motorom 1,5 CDTI (55 kW), nákladným priestorom 3,3 – 3,8 m3 a maximálnym užitočným zaťažením 610 kg.

Okrem toho súčasnú ponuku motorov pre model Grandland X doplnila preplňovaná benzínová jednašestka s výkonom 133 kW a 250 Nm. Kombinuje sa výhradne s osemstupňovou automatickou prevodovkou. So stupňom výbavy Enjoy začína na akciových 24 850 €.

Renault

A boj sa môže začať. Vieš o tom, že najpredávanejším hot-hatchom minulého roka je Hyundai i30N? Celkom prekvapivú (a zaslúženú) pozíciu mu však isto bude chcieť uchmatnúť Mégane R.S. (aj) s očakávaným Trophy, ktorý okrem motora odladeného na 221 kW a 420 Nm prináša (okrem iného)  podvozok CUP, samosvor Torsen, dvojmateriálové brzdové kotúče, špecifický dizajn 19" diskov kolies Jerez,  pneumatiky Bridgestone (dajú sa kombinovať aj s novými exkluzívnymi odľahčenými 19“ diskami kolies Fuji Light). Ako opcia sa ponúka i nová generácia predných škrupinových sedadiel Recaro. Všetko od 31 890 € za manuál a 33 490 € za EDC.

Toyota

Zatiaľ ešte bez cien, ale ospevovanú aj zatracovanú novú generáciu Toyoty Supra si budeš môcť pozrieť alebo aj zakúpiť už od začiatku tohtoročného leta. V rodnom Japonsku sa však už prezentovala štúdiu Supra Performance Line od TRD zameraná hlavne na dizajn a aerodynamiku - pribudol zadný spojler, aerodynamicky upravené nárazníky, prahy a dverné panely. Sériové kolesá nahradili 19-palcové kované hliníkové disky.

 


GALÉRIA - 41 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ