No a čo? Májové vydanie

Auto mesiaca

Škoda Karoq, alebo tiež Karol, Korok či Karotka. Sám som zvedavý, čo by sa mohlo medzi Slovákmi ujať. Pre mňa je to silný príspevok do rebríčka nepodarených mien (na prvé miesto sa však stále nechytá). Ako však ktosi spomenul v diskusii na internete, lepšie to nebude, pretože tie podarené mená sú už dávno rozobraté a chránené. Je to tiež azda najsilnejší kandidát na auto roka, slovenské, samozrejme. Nové SUV z Mladej Boleslavi po všetkých naťahovačkách, detailoch a krátko po bombastickej premiére v Štokholme predstavil Miloš.

Troma vetami

FIAT faceliftoval 500L až tak, že 40 percent dielcov je nových. Ťažko tomu veriť, keďže na prvý pohľad to auto vyzerá stále rovnako neforemne, ale... V duchu tejto éry pribudla verzia Cross, obložená plastom, s podvozkom zvýšeným o 25 mm a troma režimami trakčnej kontroly Normal, Traction+ a Gravity Control.

FIAT 500L CrossFIAT 500L Cross FIAT

Rolls-Royce Sweptail sa môže mnohým nepáčiť, ich názor však nie je podstatný. Je to totiž kupé na objednávku, ktoré svojho majiteľa stálo približne 11,5 milióna eur vrátane súpravy batožiny s karbónovými taškami na laptopy a zabudovanou chladničkou na šampanské z roku narodenia majiteľa. Nie je čo riešiť.

BMW okrem konceptu radu 8 predviedlo aj top verziu M8. Zamaskovaný prototyp prehnalo po Nürburgringu. A to je všetko.

BMW M8BMW M8 BMW

Renault sa tiež hrá na schovávačku s novým Mégane R.S., akurát si vybral Monako. A povedal, že v ponuke bude manuál alebo dvojspojka. Čo dodať...

Renault Mégane R.S.Renault Mégane R.S. Renault

BMW si povedalo, že nevynechá žiadnu možnosť a postavilo M240i M Performance Edition. Okrem toho, že z každého rohu vyskakuje písmenom M, tak je tu načančaná aerodynamika a pár karbónových doplnkov, ktoré vyniknú na bielej karosérii. Áno, všetkých 750 bude bielych.

BMW M240i M Performance EditionBMW M240i M Performance Edition BMW

Škoda zveľadila Superb novými prvkami výbavy. Od konca mája teda dostanete automatické tiesňové volanie a  môžete si priplatiť aj Škoda Connect, nové info-zábavné systémy z Octavie, SmartLink+, sedadlo vodiča s masážnou funkciou alebo exteriérový chrómový balík pre výbavu L&K. A ešte aj novú červenú metalízu.

Škoda Colombus 9,2 palcaŠkoda Colombus 9,2 palca Škoda

Rošáda

Ford popresúval trochu svojich manažérov, pretože tuž to bola nuda. Novým najvyšším šéfom je teraz Jim Hackett, doterajší Mark Fields odchádza do dôchodku. Na korporátnom rebríčku poskočili aj Jim Farley, doterajší šéf Fordu pre Európu (nahradí ho Steven Armstrong) a Raj Nair, doteraz zodpovedný za vývoj produktov a jeden tých, ktorí sa postarali o tretí Ford GT.

Jim Hackett, nový CEO ForduJim Hackett, nový CEO Fordu Ford

Zlatý klinec

FIAT Professional v tom má jasno. Kto najlepšie stelesní dodávku? Ten, na ktorého Google nájde 12 miliónov odkazov, ktorého na Facebooku miluje 6,5 milióna ľudí... „Mohl by jste nás vyfotit, on dnes poprvé bruslí.“ Ale nie, samozrejme je to Chuck Norris.

Chuck Norris vo Fiate DucatoChuck Norris vo Fiate Ducato FIAT


GALÉRIA - 15 obrázkov

0 KOMENTÁROV

Napísať komentár môže len registrovaný užívateľ